Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում կմասնակցի աշխարհահռչակ հայազգի շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հոգեհանգստի և հուղարկավորության արարողություններին:
Նա աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն հոկտեմբերի 4-6-ը, հայտնում է կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին նվիրված Ազգային հարգանքի տուրքը և հրաժեշտի արարողությունը Ֆրանսիայում տեղի կունենա հոկտեմբերի 5-ին։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ազնավուրին կհուղարկավորեն Փարիզի արվարձանում՝ Մոնֆոր լ՛Ամորիի վանքում: Այդպիսին է եղել երգչի վերջին կամքը:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян с 4 по 6 октября с рабочим визитом посетит Францию. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В Париже премьер Армении будет присутствовать на церемонии панихиды и похорон легендарного французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура.
Официальная церемония памяти Азнавура состоится в Париже 5 октября. А похороны великого шансонье состоятся 6 октября. Как стало известно ранее, Азнавур будет похоронен в семейном склепе в коммуне Монфор-л'Амори, недалеко от Парижа (департамент Ивлин).