Կանադայի վարչապետ Ջասթին Տրյուդոն կժամանի ՀՀ՝ մասնակցելու Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովին: Այդ կապակցությամբ իր յուրահատուկ գուլպաներով բոլորին հայտնի վարչապետի համար Հայաստանում պատրաստվել է հատուկ նվեր՝ հայկական դրոշի գույներով «վարչապետական» գուլպաներ:
Մտահղացման հեղինակը դիզայներ Էդուարդ Քանքանյանն է: Նրա խոսքով՝ պատրաստվել է հատուկ գուլպաների 2 զույգ՝ Կանադայի և ՀՀ վարչապետերի համար:
«Մենք նվերի փաթեթները փոխանցել ենք կառավարություն, որտեղ խոստացել են, որ կփոխանցեն Կանադայի վարչապետին»,- պատմել է PanARMENIAN.Net -ին Քանքանյանը:
Դիզայները հույս ունի, որ նվերը Տրյուդոյին անձամբ կփոխանցի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական միջավայրում, և դա կհայտնվի միջազգային մամուլում, ինչը, Քանքանյանի կարծիքով, Հայաստանի համար շատ դրական էֆեկտ կունենա:
Նրա խոսքով՝ նվերը փոխանցելու գաղափարը կներկայացվի կանադական կողմին. «Հուսով եմ՝ իրենց կողմից չեն մերժի»:

Премьер-министр Канады Джастин Трюдо в октябре приедет в Армению для участия в саммите Франкофонии. По этому случаю для Трюдо, известного всем своей любовью к оригинальным носкам, подготовили специальный подарок – «премьерские» носки цветов армянского триколора.
Автор идеи – армянский дизайнер Эдуард Канканян. По его словам, было изготовлено 2 пары специальных носков – для Трюдо и премьера Армении Никола Пашиняна.
«Мы передали посылки с подарками в правительство РА, где нам пообещали передать подарок премьеру Канады»,- рассказал в беседе с PanARMENIAN.Net Канканян.
Он надеется, что подарок Трюдо передаст сам Пашинян в официальной обстановке, и это появится в международной прессе, что, по словам дизайнера, может оказать позитивный эффект для Армении.
По словам Канканяна, кажется идея передачи подарка уже представлена канадской стороне, осталось, чтобы они не отказались принять.