Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն այցելեց է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Նրան ուղեկցել են Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը և ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը Կանադայի վարչապետին ներկայացրել է Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի ստեղծման պատմությունը։
Ջասթին Թրյուդոն նաև շրջայց է կատարել թանգարան-ինստիտուտում, գրառում կատարել թանգարանի հուշամատյանում, այնուհետև Ծիծեռնակաբերդի ծառուղում խորհրդանշական եղևնի տնկել:

The Prime Minister of Canada, Justin Trudeau vısıted Tsitsernakaberd monument to pay tribute to the victims of Armenian Genocide. He was accompanied by the First Deputy Mayor of Yerevan, Kamo Areyan and Minister of Foreign Affairs of RA, Zohrab Mnatsakanyan.
Director of Armenian Genocide Museum- Institute, Harutyun Marutyan presented the hıstory of Tsitsernakaberd monument dedicated to the victims of Armenian Genocide to the Canadian Prime Minister.
Justin Trudeau also walked in the museum-institute, left a note in the Commemoration Book then planted a symbolic tree in the Tsitsernakaberd alley.