Ղրիմի Կերչ քաղաքում հոկտեմբերի 17-ին տեղի ունեցած զանգվածային սպանությունների և պայթյունի հետևաքով մահացածների թվում ՀՀ քաղաքացիներ կամ հայեր չկան: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Ըստ նախնական տվյալների՝ Կերչում տեղի ունեցած աղետի հետևաքով մահացածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ կամ հայեր չկան»,-ասվում է գրառման մեջ:
Հոկտեմբերի 17-ին Կերչի պոլիտեխնիկական քոլեջում մի շարք պայթյուններ են եղել և կրակոցներ հնչել: Ըստ պաշտոնական տվյալների զոհվել է 20 մարդ, մոտ 50-ը՝ վիրավորվել:ՌԴ Քննչական կոմիտեն հայտարարեց ռումբի պայթյունի մասին: Քաղաք են բերվել զինվորականներ և զրահատեխնիկա: Ղրիմում եռօրյա սուգ է հայտարարվել:
ահաբեկչություն գործած անձի դին հայտնաբերվել է երկրորդ հարկում՝ գրադարանում: Դա նույն քոլեջի 4-րդ կուրսի ուսանող 18-ամյա Վլադիսլավ Ռոսլյակովն է:

18 Октябрь 2018 - 07:29 AMT
Среди погибших в результате стрельбы и взрыва 17 октября в Керченском политехническом колледже в Крыму граждан Армении и армян нет. Об этом сообщилается на странице МИД Армении в социальной сети Facebook.
«По предварительным данным, среди погибших во время трагедии в Керчи граждан Армении или армян нет»,- говорится в сообщении.
17 октября в Керченском политехническом колледже произошли стрельба и взрыв. 20 человек погибли, 44 остаются в больницах. Среди погибших студентов — 15 человек, из них несовершеннолетних – шестеро, еще пять человек — сотрудники колледжа. Устроил нападение, предположительно, студент колледжа. Он застрелился. Действовал ли юноша один или у него были сообщники – пока неизвестно. Причины и обстоятельства трагедии устанавливаются, сказал глава Крыма Сергей Аксенов. В Крыму с 18 октября объявлен трехдневный траур.