Հոկտեմբերի 21-27-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 14- 20-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 80 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 500 կրակոց:

More than 100 ceasefire violations – some 1000 shots in total – by Azerbaijani army were registered on the contact line with Nagorno Karabakh (Artsakh) in the period of October 21-27, the Karabakh Defense Army said in a statement.
During a recent regional visit, U.S. national-security adviser John Bolton vowed that Washington will continue to support a peaceful resolution to the Nagorno Karabakh conflict.
Bolton said in an interview with FRE/RL, he and Pashinian "talked a lot, obviously, about Nagorno-Karabakh," and that he is aware of the economic difficulties Armenia faces as a result of the "geographical situation and historical antecedents" related to the conflict.