ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բուլղարիայում քննարկել է ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Պատվիրակությունը Բուլղարիայի Հանրապետությունում է պաշտոնական այցով: Այցի ընթացքում գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը հանդիպումներ է ունեցել Բուլղարիայի պաշտպանության նախարար Կրասիմիր Կարակաչանովի և զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Անդրեյ Բոթսևի հետ։
Ամփոփվել են փոխգործակցության շրջանակներում 2018թ. ընթացքում իրականացված աշխատանքները և նախանշվել համագործակցության զարգացան հեռանկարները: ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությանը պաշտոնական արարողակարգային միջոցառումների ընթացքում ուղեկցել է Բուլղարիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը, հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Այցի շրջանակում ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն այցելել է բուլղարական ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկություններ, ծաղկեպսակ զետեղել Անհայտ զինվորի հուշարձանին:

A delegation headed by the Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces Artak Davtyan has discussed issues concerning military cooperation with Bulgaria with colleagues from the Eastern European country.
Currently on a working visit in Sofia, Lieutenant general Davtyan met Bulgaria’s Defense Minister Krasimir Karakachanov and the Chief of the Defence Andrey Botsev.
At the meeting, the sides summed up cooperation in 2018 and outlines the perspectives for the development of collaboration.
Armenia’s ambassador to Bulgaria Armen Sargsyan accompanied the delegation headed by Davtyan during official ceremonial events.
Also, the Armenian Chief of General Staff visited the Bulgarian military industry enterprises and put a wreath at the Unknown Soldier's Monument.