Ռոսավիացիան հատուկ քննչական հանձնաժողով է ստեղծել, որը պետք է քննի Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում տեղի ունեցած միջադեպը, որի հետևանքով ՀՀ քաղաքացին մահացել է՝ ընկնելով ինքնաթիռի անիվների տակ: Այդ մասին լրագրողներին է հայտնել Ռոսավիացիայի ղեկավար Ալեքսանդր Ներադկոն` հավելելով, որ քննությունը 10 օր կտևի:
«Իհարկե, անցկացվելու է»,-ասել է նա՝ պատասխանելով քննություն անցկացնելու մասին հարցին: «Ստեղծվել է հանձնաժողով: Քննության նպատակն է կանխել նման դեպքերն ապագայում»,-ասել է նա, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Ըստ նրա, թռիչքուղու վրա տղամարդու հետ բախված ինքնաթիռը պատկանում է «Աերոֆլոտին»: Ներադկոն չի ցանկացել մեկնաբանել միջադեպի պատճառները մինչև քննության ավարտը:
ՀՀ քաղաքացին «Շերեմետևոյում» ընկել է ինքնաթիռի անիվների տակ: Նրան Մադրիդից արտաքսել են հայրենիք՝ Մոսկվայում կանգառով: Իսպանիայից Մոսկվա թռչելիս նա դեբոշ է հրահրել ինքնաթիռում: Ավելի ուշ պարզվել է, որ զոհը 1993թ. ծնված ՀՀ քաղաքացի Եփրեմյան Ա.Գ-ն է:

По факту инцидента в Шереметьеве Росавиацией создана специальная комиссия, расследование причин столкновения займет 10 дней. Об этом журналистам сообщил руководитель Росавиации Александр Нерадько.
«Конечно, будет, – сказал он, отвечая на вопрос будет ли проведено расследование. – Создана комиссия». При этом он подчеркнул, что «целью расследования является предотвращение подобных ситуаций в будущем», пишет ТАСС.
По его словам, самолет, сбивший на ВПП в Шереметьеве мужчину, принадлежит «Аэрофлоту». Комментировать причины инцидента до окончания расследования Нерадько не стал.
Ранее сообщалось, что вечером 20 ноября Boeing 737, выполнявший рейс Москва – Афины, при рулении на взлет столкнулся с 25-летним мужчиной, который оказался на летном поле. В результате он погиб. Свою проверку по факту происшествия начала прокуратура.
Позднее стало известно, что погибший является гражданином Армении, депортированным из Мадрида на родину с пересадкой в Москве. По дороге из Испании в Москву мужчина устроил дебош на борту самолета.Вскоре удалось установить личность погибшего: им оказался Альберт Епремян 1993 года рождения.