Ռուսաստանը ցանկանում է շարունակել աջակցությունը Բաքվի և Երևանի միջև ուղիղ երկխոսությանը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը:
«Մենք ցանկանում ենք շարունակել աջակցութունը Բաքվի և Երևանի ուղիղ երկխոսությանը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ»,-ասել է Լավրովը Բաքվում, ուր նա ժամանել է ՍԾՏՀԿ նիստին մասնակցելու նպատակով, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ Լավրովը հայտարարել էր, որ ղարաբաղյան կարգավորման հարցում լուրջ պայմանավորվածությունների հազիվ թե հաջողվի հասնել, քանի դեռ քաղաքական իրավիճակը Հայաստանում չի կայունացել:

Russia will facilitate dialogue between Baku and Yerevan in order to help the sides find a resolution to the Nagorno Karabakh conflict, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov stated on Thursday during a meeting with Azerbaijani President Ilham Aliyev, TASS reports.
"We want to continue to support open dialogue between Baku and Yerevan on the regulation of the Nagorno-Karabakh conflict," the top Russian diplomat said.
Lavrov added that he is interested in hearing Azerbaijan’s position on the progress already achieved, and stressed that Moscow would do everything possible to facilitate an agreement between both countries.