Ռուսաստանը ցանկանում է շարունակել աջակցությունը Բաքվի և Երևանի միջև ուղիղ երկխոսությանը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը:
«Մենք ցանկանում ենք շարունակել աջակցութունը Բաքվի և Երևանի ուղիղ երկխոսությանը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ»,-ասել է Լավրովը Բաքվում, ուր նա ժամանել է ՍԾՏՀԿ նիստին մասնակցելու նպատակով, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ Լավրովը հայտարարել էր, որ ղարաբաղյան կարգավորման հարցում լուրջ պայմանավորվածությունների հազիվ թե հաջողվի հասնել, քանի դեռ քաղաքական իրավիճակը Հայաստանում չի կայունացել:

14 Декабрь 2018 - 07:20 AMT
Россия хочет продолжать содействовать прямому диалогу между Баку и Ереваном по карабахскому урегулированию. Об этом заявил глава МИД РФ Сергей Лавров на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«Мы хотим продолжать содействовать прямому диалогу между Баку и Ереваном по урегулированию карабахского конфликта», – сказал Лавров, прибывший в Баку для участия в заседании совета министров иностранных дел Организации Черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС), пишет РИА Новости.
Ранее Лавров заявлял, чтовсерьез договариваться по урегулированию ситуации в Нагорном Карабахе вряд ли получится, пока политическая ситуация в Армении не стабилизировалась.