ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատունն անդրադարձել է վերջին օրերին սոցցանցերում տարածվող տեղեկությանը, որի համաձայն դեկտեմբերի 22-ին հանրահավաքի կոչ է արվում Մոսկվայում ՌԴ դեսպանատան մոտ:
Սոցցանցերում տարածվող տեղեկությունների համաձայն դեկտեմբերի 22-ին դեսպանատան մոտ մտադիր են հավաքվել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կողմնակիցները:
«Կոչ ենք անում մեր համաքաղաքացիներին պահպանել օրենքի պահանջները և ձեռնպահ մնալ չարտոնված գործողություններից և հասարակական կարգի խախոտւմից»,-ասվում է դեսպանատան հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել է դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում:
Դեսպանատունն այդ կապակցությամբ հիշեցնում է, որ ըստ ՌԴ օրենսդրության, հրապարակային միջոցառումները (հավաքներ, երթեր, հանրահավաքներ) անցկացվում են ըստ հաստատված կարգի և մի շարք կազմակերպչական պայմանների պահպանման հիման վրա, որի նպատակն է կանխել հասարակական կարգի խախտումները:
Նշվում է նաև, որ դեսպանատունը չի կարող պատասխանատվություն կրել դիվանագիտական առաքելությունից դուրս կատարվող գործողությունների համար:

20 Декабрь 2018 - 11:59 AMT
Посольство Армении в РФ призывает граждан республики воздержаться от участия в несанкционированных митингах. Об этом говорится в заявлении на странице посольства в Facebook.
«В социальных сетях в последние дни распространяется информация о проведении 22 декабря 2018 года митинга у здания посольства в Москве.
В связи с этим напоминаем, что по российскому законодательству, публичные мероприятия (акций в форме собрания, митинга, демонстрации, шествия или пикетирования) проводятся в соответствии с установленным порядком и на основании соблюдения ряда организационных условий в целях предотвращения нарушений общественного порядка.
Призываем наших сограждан соблюдать требования закона и воздержаться от несанкционированных действий и нарушения общественного порядка»,- говорится в заявлении.
Отмечается, что посольство не может нести ответственность за действия, происходящие вне территории дипломатической миссии.