ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հաջորդ շաբաթ կհանդիպեն Մոսկվայում: Այդ մասին Պուտինը հայտարարել է իր ամենամյա մեծ մամուլի ասուլիսում:
ՌԴ նախագահը չի ասել, թե հատկապես որ հարցի շուրջ են ընթանալու բանակցությունները՝ նշելով, որ ՌԴ և ՀՀ հարաբերությունները հարթ են, գրում է «Միր 24»-ը:
ՌԴ նախագահը կոչ է արել ՀՀ հետ հարաբերություններում զարգացնել այն հիմքը, որը ստեղծել են նախորդ սերնդի ղեկավարները, ելնելով աշխարհում, տարածաշրջանում ստեղծված ընթացիկ իրավիճակի իրողություններից:

20 Декабрь 2018 - 12:46 AMT
Президент России Владимир Путин встретится с и. о. премьер-министра Армении Николом Пашиняном на следующей неделе, в ходе его визита в Москву. Об этом Путин заявил на ежегодной большой пресс-конференции.
Российский лидер не назвал конкретный предмет переговоров, отметив, что у двух государств ровные отношения, пишет «МИР 24».
Президент призвал в отношениях с Арменией развивать то, что было создано предыдущими поколениями руководителей базы и исходить из реалий текущей ситуации в мире, в регионе. Именно это и станет основным вопросоми переговоров с Пашиняном.