ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հաջորդ շաբաթ կհանդիպեն Մոսկվայում: Այդ մասին Պուտինը հայտարարել է իր ամենամյա մեծ մամուլի ասուլիսում:
ՌԴ նախագահը չի ասել, թե հատկապես որ հարցի շուրջ են ընթանալու բանակցությունները՝ նշելով, որ ՌԴ և ՀՀ հարաբերությունները հարթ են, գրում է «Միր 24»-ը:
ՌԴ նախագահը կոչ է արել ՀՀ հետ հարաբերություններում զարգացնել այն հիմքը, որը ստեղծել են նախորդ սերնդի ղեկավարները, ելնելով աշխարհում, տարածաշրջանում ստեղծված ընթացիկ իրավիճակի իրողություններից:

Russian President Vladimir Putin will meet acting Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan next week during the latter's visit to Moscow, the Russian leader said at his annual press conference.
Putin did not specify the subject of negotiations, maintaining that the two states have "smooth relations", MIR 24 reports.
The President called for "developing in relations with Armenia what was created by previous generations of leaders and proceed from the realities of the current situation in the world and in the region."