2018-ին Արցախի առողջապահության նախարարության բուժհաստատություններում ծնվել է 2204 երեխա, որոնցից 1119-ը տղա, 1085- ը՝ աղջիկ:
Ընդհանուր քանակից Ստեփանակերտում 1834 երեխա է ծնվել: Առավելագույն ծնունդներ շրջաններից գրանցվել է Մարտակերտի շրջանում՝ 188 երեխա , այնուհետև՝ Մարտունիում՝ 124 , Հադրութում՝ 26 , Քաշաթաղում՝ 22 և Շահումյանում ՝ 10 երեխա:
Արցախից ՀՀ բուժհաստատություններում ծնվել է 132 արցախցի երեխա:
Արդյունքում ԱՀ-ում ընդհանուր ծնելիությունը տարվա ընթացքում կազմ ել է 2333 երեխա, որոնցից 1179 -ը ՝տղա, 1154-ը ՝ աղջիկ :
Ընդհանուր ծնունդներից 20-ը զույգեր են, հայտնում է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունը:

18 Январь 2019 - 14:36 AMT
В 2018 году в медучреждениях министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) на свет появились 2204 ребенка – 1119 мальчиков и 1085 девочек. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
1834 ребенка появились на свет в Степанакерте. Из районов НКР наибольшее количество родов зарегистрировано в Мартакерте (188), в Мартуни – 124, Гадруте – 26, Кашатаге – 22 и Шаумяне – 10.
Из Арцаха в медучреждениях РА родились 132 ребенка. В результате в Арцахе общая рождаемость в течение 2018 года составила 2333 ребенка.