Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հունվարի 25-ի աշխատանքային օրակարգում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպում առայժմ չկա: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 24-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա:
«Որքան գիտեմ, ՌԴ նախագահի հետ բանակցություններ չեն նախատեսվում: Դուք գիտեք, որ նրանք հաճախ են շփվում, և հեռախոսով, և շատ հաճախ հանդիպում են: Ուրբաթը բավականին հագեցած օր է նախագահի համար, ուստի չգիտեմ, կլինեն արդյոք ինչ-որ փոփոխություններ, առայժմ նման շփումներ չեն համաձայնեցվել»,-ասել է Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նվոոստին:
Վարչապետ Փաշինյանը կայցելի Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Մոսկվայի կենտրոնակայան և հանդես կգա ելույթով՝ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵՏՄ) բարձրագույն մարմիններում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունների վերաբերյալ, հայտնում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։

23 Январь 2019 - 11:53 AMT
Встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном пока не значится в рабочем графике российского лидера Владимира Путина на 25 января. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Насколько я знаю, не планируются (переговоры с президентом РФ). Вы знаете, они часто общаются и по телефону и они очень часто встречаются. Пятница – достаточно такой день насыщенный у президента, поэтому не знаю, будут ли какие-то изменения, пока такие контакты не согласовывались», – заявил Песков журналистам, пишет РИА Новости.
Пашинян посетит Москву 25 января для встречи с коллегией Евразийской комиссии. Премьер выступит с речью касательно приоритетов председательства РА в высших органах Евразийского экономического союза (ЕАЭС).