Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հունվարի 25-ի աշխատանքային օրակարգում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպում առայժմ չկա: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 24-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա:
«Որքան գիտեմ, ՌԴ նախագահի հետ բանակցություններ չեն նախատեսվում: Դուք գիտեք, որ նրանք հաճախ են շփվում, և հեռախոսով, և շատ հաճախ հանդիպում են: Ուրբաթը բավականին հագեցած օր է նախագահի համար, ուստի չգիտեմ, կլինեն արդյոք ինչ-որ փոփոխություններ, առայժմ նման շփումներ չեն համաձայնեցվել»,-ասել է Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նվոոստին:
Վարչապետ Փաշինյանը կայցելի Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Մոսկվայի կենտրոնակայան և հանդես կգա ելույթով՝ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵՏՄ) բարձրագույն մարմիններում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունների վերաբերյալ, հայտնում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։

No meeting with the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan is listed in the schedule of Russian President Vladimir Putin for Friday, January 25, Putin's press secretary Dmitry Peskov said on Wednesday.
Peskov said though that the two often talk on the phone and their meetings have become common.
"Friday is a pretty busy day for the president, so I don’t know if there will be any changes. No such contacts have been agreed upon for now," the spokesperson said.
Pashinyan will depart for the Russian capital on Thursday. He is expected to visit the Moscow headquarters of the Eurasian Economic Commission and deliver a speech about the priorities of Armenia's presidency in the highest bodies of the Eurasian Economic Union (EAEU)