ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին և լեհական «Լուբավա» ռազմարդյունաբերական ձեռնարկության ներկայացուցիչներին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է հայ-լեհական կապերի շարունակական զարգացումը և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստակամ է քննարկել այդ ուղղությամբ անելիքները:
Դեսպան Չեպլակն իր հերթին խոսել է ՀՀ-ի հետ երկկողմ հարաբերությունների խորացման կարևորության մասին և վերահաստատել է ՀՀ վարչապետին ուղղված՝ Լեհաստան այցելելու հրավերը:
Հանդիպմանը քննարկվել են տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ ռազմարդյունաբերության ոլորտում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Այս համատեքստում երկուստեք կարևորվել է Հայ-լեհական տնտեսական գործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների ակտիվացումը:
«Լուբավան» ռազմատեխնիկա և ռազմամթերք արտադրող լեհական ընկերություն է: Այն գործունեություն է ծավալում ավելի քան 60 տարի: Ընկերության արտադրանքը պահանջարկ ունի աշխարհի ավելի քան 40 երկրում:

Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday, February 5 met Polish ambassador to Armenia Pawel Cieplak and representatives of Lyubava military-industrial enterprise.
Welcoming the guests, Pashinyan stressed the importance of development of Armenian-Polish relations and noted that the government is ready to discuss steps in this direction.
Ambassador Cieplak, in turn, stressed the importance of deepening bilateral relations with Armenia and confirmed the invitation addressed to the Prime Minister to visit Poland.
The sides also discussed issues of cooperation in various areas, including the arms industry. In this context, the importance of stepping up the activities of the Armenian-Polish Intergovernmental Commission on Economic Cooperation was stressed on both sides.