Ապրիլի 17-ին Աբովյան քաղաքում տեղի է ունեցել Ամերիաբանկի «Աբովյան» մասնաճյուղի պաշտոնական բացումը: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը, Աբովյանի քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանը, Ամերիաբանկի հաճախորդներ, գործընկերներ, այլ պաշտոնատար անձինք և հյուրեր:
Նորաբաց «Աբովյան» մասնաճյուղն իր դռները բացել է հաճախորդների առջև Կոտայքի մարզում, ք. Աբովյան, Սահմանադրության հրապ. 7/2 հասցեում: Այն Բանկի թվով յոթերորդ մասնաճյուղն է մարզային ցանցում, որն աշխատելու է շաբաթական 5 օր՝ երկուշաբթիից ուրբաթ, ժամը 09:30-ից մինչև ժամը 17:00-ը:
«Աբովյան» մասնաճյուղն առաջարկում է արտոնյալ պայմաններով ծառայություններ բոլոր այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, ովքեր կդառնան Ամերիաբանկի հաճախորդ` բացելով հաշիվ Ամերիաբանկի «Աբովյան» մասնաճյուղում մինչև 2019թ. հուլիսի 31-ը ներառյալ, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«Աբովյան» մասնաճյուղն առաջարկում է հատուկ պայմաններով հետևյալ ծառայությունները.
• նոր իրավաբանական անձանց համար հաշիվ բացելու դեպքում.
– Օնլայն Բանկինգ/Մոբայլ Բանկինգ համակարգի տրամադրում` մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
– Business տեսակի քարտի տրամադրում` մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
– Ընկերության երկու ղեկավարին/իրական շահառուին մեկական դեբետային կամ կրեդիտային քարտի տրամադրում /բացառությամբ՝ Platinum կամ Infinite տեսակի քարտերի/` մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
• նոր ֆիզիկական անձանց համար հաշիվ բացելու դեպքում.
– Օնլայն Բանկինգ/Մոբայլ Բանկինգ և Հեռախոսային բանկինգ ծառայությունների անվճար տրամադրում
– մեկ դեբետային կամ կրեդիտային քարտի /բացառությամբ՝ Platinum կամ Infinite տեսակի քարտերի/ տրամադրում` մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
«Աբովյան» մասնաճյուղի տարածքում տեղադրված են կանխիկի մուտքագրման բանկոմատ և վճարային տերմինալ: Մասնաճյուղն իր տեխնիկական բարձր հագեցվածության, պրոֆեսիոնալ աշխատակազմի միջոցով կապահովի հաճախորդների բարձրակարգ սպասարկման համար բոլոր բարենպաստ պայմանները:

17 апреля в городе Абовян состоялось официальное открытие филиала «Абовян» Америабанка.На торжественной церемонии открытия присутствовали глава администрации Котайкской области Романос Петросян, мэр города Абовян Ваагн Геворкян, клиенты Америабанка, партнеры и другие гости.
Новый филиал расположен по адресу г. Абовян, пл. Конституции 7/2. Он является седьмым областным подразделением банка в регионах Армении и будет работать с понедельника по пятницу с 09:30 до 17:00.
Новый филиал Америабанка предоставит услуги на льготных условиях всем физическим и юридическим лицам, которые откроют счет в данном филиале до 31 июля 2019 года.
Филиал «Абовян» предлагает следующие услуги на специальных условиях:
• в случае открытия счета для новых юридических лиц:
– бесплатное годичное обслуживание приложений Онлайн/Мобайл банкинг и Телефонный банкинг
– предоставление Business-карты с бесплатным обслуживанием в течение 1 года
– 2 руководителям предприятия будут предоставлены по одной дебетовой и кредитной карте с годовым бесплатным обслуживанием, за исключением карт вида Infinite и Platinum;
• в случае открытия счета для новых физических лиц:
– одну кредитную или одну дебетовую карту с годовым бесплатным обслуживанием, за исключением карт Infinite и Platinum.
На территории филиала «Абовян» установлены банкоматы для приема наличных и платежные терминалы.Филиал посредством технического оснащения и профессионального персонала обеспечит все лучшие условия для обслуживания клиентов.Отделение будет предоставлять все услуги, предлагаемые Америабанком.