ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը հայտարարել է, որ Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների մեծ փաթեթն առաջին ընթերցմամբ կմտնի լիագումար նիստերի օրակարգ հունիսի առաջին տասնօրյակի ընթացքում արտահերթ նիստով:
Նա հիշեցրել է, որ Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովը հավանության է տվել Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթին, որոնք նախաձեռնել էր կառավարությունը։
«Բայց այս քառօրյա չի ներառվել, քանի որ քառօրյան բավական հագեցած էր, իսկ Հարկային օրենսգրքի թեման պետք է բավական երկար քննարկվեր, որոշվել է չներառել։ Ցանկանում եմ տնտեսվարողներին ասել, որ հանգիստ լինեն, օրինագիծը սահմանված ժամկետում ընդունվելու է»,-ասել է նա։
Ավելի վաղ կառավարությունը օրենսդիր մարմին է ներկայացրել Հարկային օրենսգքրում փոփոխությունների վերաբերյալ նախագծերի փաթեթը:

The Head of the Committee on Economic Issues and Investments of the National Parliament, Babken Tunyan announced that the large package of the tax code changes will be included in the agenda of the plenary session in the first reading during the extraordinary session on the first ten days of June.
Tunyan reminded that the Committee on Economic Issues approved the package of the tax code changes which had been initiated by the government.
“However the four-day session was not included as it was quite busy, and the topic of the tax code had to be discussed for a longer time. And hence it was decided to not be included. I would like to tell to all business people to remain calm as the new code will be approved within the stated deadlines”, said Tunyan.