«Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի ՏՎԷԼ վառելիքային ընկերությունը և Հայաստանի «Ատոմային Էլեկտրակայանը» ստորագրել են 2019-2020 թվականներին ատոմակայանին միջուկային վառելիք մատակարարելու վերաբերյալ պայմանագրային փաստաթղթերը, հայտնել է ՏՎԷԼ-ի մամուլի ծառայությունը:
«Հիմնական պայմանագրի վերջին փոփոխությունները ոչ միայն ապահովում են Հայկական ԱԷԿ-ի թարմ միջուկային վառելիքով բոլոր պահանջները, այլև համալրում են դրա պահուստները, ինչը բարձրացնում է ռեակտորի վառելիքի մատակարարման հուսալիությունը», – ասել է ՏՎԷԼ-ի ներկայացուցիչ Օլեգ Գրիգորևը:

26 Июнь 2019 - 10:48 AMT
Топливная компания госкорпорации «Росатом» ТВЭЛ и Армянская АЭС подписали контрактные документы на поставку российского ядерного топлива на атомную станцию в 2019-2020 гг. Об этом сообщила пресс-служба ТВЭЛ.
«Последние дополнения к базовому контракту позволят не только обеспечить все потребности Армянской АЭС в свежем ядерном топливе, но и восполнить его резерв на площадке электростанции, что повышает надежность топливообеспечения реактора», – отметил представитель ТВЭЛ Олег Григорьев.
Ранее на базе документов, заключенных в 2017 году, на электростанции был сформирован резерв ядерного топлива.