«Տուտու.ռու» ծառայության վերլուծաբանները պարզել են, որ 2019-ի ամռանը Մոսկվայից թռիչքների առումով ամենապահանջված ուղղությունը Երևանն է:
«Ամռան ամենապահանջված ուղղությունը Մոսկվայից թռչելու պարագայում Երևանն է: Ամառը Երևանում հանգստացածների (կամ նրանց, ովքեր դեռ պլանավորում են հանգստնալ մինչև օգոստոսի ավարտը) մասնաբաժինը աճել է գրեթե մեկ քառորդով՝ 4,7%-ից հասնելով 5,9%-ի: Ընդ որում, այն ավիաուղևորների քանակը, որոնք ընտրել են հանգիստը Վրաստանում, կրճատվել է գրեթե 2 անգամ»,-ասել է նա, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Երևանից բացի առաջին տասնյակում են ընդգրկվել նաև Քիշնևը, Տաշքենդը, Բաքուն, Մինսկը, Թբիլիսին, Բուրգասը, Բիշքեկն ու Ալմաթին:
Ծառայության վերլուծաբանները հաշվի են առել բոլոր ավիատոմսերը, որոնք գնվել են 2019-ի հունիսի 1-ից մինչև սեպտեմբերի 1-ի համար: Ստացած տվյալները համեմատել են 2018-ի նույն շրջանի հետ:

12 Август 2019 - 11:57 AMT
Аналитики сервиса «Туту.ру» выяснили, что летом 2019 года самыми популярным зарубежным напралением с вылетами из Москвы стал Ереван. Как сообщили в компании, динамика роста увеличилась почти на четверть.
«Самым популярным зарубежным направлением лета стал Ереван с вылетом из Москвы. Доля тех, кто отдохнул этим летом в Ереване (или еще планирует отдохнуть до конца августа) выросла почти на четверть с 4,7% до 5,9%. При этом количество тех авиапассажиров, кто выбрал летний отдых в Грузии, сократилось почти в два раза», – отметили в компании, пишет РИА Новости.
Следом за Ереваном в десятку лидеров выездного спроса вошли Кишинев, Тиват, Ташкент, Баку, Минск, Тбилиси, Бургас, Бишкек и Алма-Ата.
Специалисты сервиса путешествий проанализировали все купленные авиабилеты с датой отдыха с 1 июня до 1 сентября 2019 года. Полученные данные сравнивались с тем же периодом 2018 года.