Հայաստան վերադառնալ ցանկացողների թվի մեծ քանակի պատճառով ապրիլի 6-ի Մոսկվա-Երևան թռիչքի տոմսերն արդեն իսկ սպառվել են։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը:
«Մեր աշխատակիցները փորձում են պատասխանել բոլոր զանգերին։ Վերջին ժամերին հեռախոսազանգերի քանակը գերազանցել է 6000-ը։ Հայաստան վերադարձող մեր քաղաքացիները ենթարկվելու են 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմի. այն է՝ վերջիններս օդանավակայանից տեղափոխվելու են կարանտինային ռեժիմի համար նախատեսված հատուկ վայր: Վայրը սահմանվում է պարետի կողմից և ենթակա չէ հրապարակման»,- ասվում է գրառման մեջ։
Դեսպանությունը շարունակում է իրականացնել աշխատանքներ դեպի Հայաստան երկրորդ թռիչքի իրականացման համար թույլտվություն ստանալու ուղղությամբ։
Մոսկվա-Երևան ապրիլի 2-ին նախատեսված չվերթի չեղարկման պատճառով ՀՀ մի խումք քաղաքացիներ չեն կարողացել վերադառնալ և գտնվում են «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում։ ԱԳՆ-ն հիշեցրել է, որ Ռուսաստանից Հայաստան վերադառնալու համար ՀՀ քաղաքացիները չեն կարող օգտվել ցամաքային ճանապարհից, այն մարտի 18-ից փակ է: Վերին Լարսի անցակետը բաց է բացառապես բեռնափոխադրումների համար:

4 Апрель 2020 - 14:19 AMT
Билеты на авиарейс из Москвы в Ереван, запланированный на 6 апреля, уже распроданы. Об этом говорится в заявлении посольства Армении в России.
«Наши сотрудники стараются отвечать на все звонки. В последние часы количество телефонных звонков превысило 6000», – заявили в посольстве.
Отмечается, что возвращающиеся на родину граждане РА будут подвергнуты 14-дневному обязательному карантинному режиму, их прямо из аэропорта доставят в специально отведенное для этого место.
«Мы продолжаем работать в направлении получения разрешения на осуществление и второго рейса в Армению», – говорится в сообщении.
Ранее стало известно, что авиакомпания Red wings получила от правительства РФ разовое разрешение на осуществление чартерного рейса Москва-Ереван (WZ4323), который состоится 6 апреля в 15:40 по московскому времени из аэропорта «Домодедово». Данным рейсом в Армению могут вернуться исключительно граждане РА, находящиеся в РФ.