ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը վերանայել է 2020-ի համար տնտեսական աճի անկման վերաբերյալ կանխատեսումը՝ 2.6%-ից մինչև 6.8%։ Այդ մասին հայտարարել է ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը խորհրդարանում 2021 թվականի պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ։
Ըստ նախարարի՝ 2020-ի պետբյուջեով համախառն ներքին արդյունքը նախատեսվում էր 7 տրիլիոն 95 մլրդ դրամի սահմանում, սակայն հոկտեմբերին ակնկալվող կանխատեսումը նվազեցվեց մինչև 6 տրիլիոն 170 մլրդ դրամ։
Ջանջուղազյանը նշել է, որ կառավարությունը փորձել է այնպիսի ծրագիր մշակել, որը հնարավորություն կտա արագ վերականգնում ունենալ և ապահովել դրա համար անհրաժեշտ հատկացումների մակարդակը։
Նախարարը նշել է նաև, որ պետպարտքի հարաբերակցությունը ՀՆԱ համեմատ 2020-ին կկազմի 65%, իսկ 2021-ին կնվազի մինչև 63.2%։

Министерство финансов Армении пересмотрело прогноз снижения экономического роста в стране на 2020 год с 2.6% до 6.8%. Об этом заявил 2 ноября министр финансов РА Атом Джанджугазян во время обсуждения госбюджета на 2021 год в парламенте.
Джанджугазян отметил, что правительство попыталось разработать программу, которая обеспечит быстрое восстановление и необходимый для этого уровень отчислений.
Министр также отметил, что соотношение государственного долга к ВВП в 2020 году составит 65%, а в 2021 году снизится до 63.2%.