Գլենդելի քաղաքապետ Էլեն Ասատրյանը հունիսի 11-20-ը կլինի Հայաստանում՝ մասնակցելու ԱՄՆ պետդեպարտամենտի կողմից կազմակերպված ԱՄՆ-Հայաստան Տեղական ժողովրդավարության ֆորումին։
Այցի նպատակն է զարգացնել երկկողմ հարաբերությունները, տնտեսական հնարավորությունները և խթանել մշակութային և կրթական փոխանակումները Հայաստանի և Գլենդելի միջև և ոչ միայն: Նա կայցելի Երևան, Գյումրի և, ինչպես նշվում է, եթե ժամանակը ների, նաև Կապան, հայտնում է Panorama.am-ը։
Այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ Հայաստանի տեղական ինքնակառավարման մարմինների պաշտոնյաների, լրատվամիջոցների, գործարարների և համայնքային կազմակերպությունների հետ:
Ասատրյանը կմասնակցի նաև Հայաստանի հետ հարաբերությունների ամրապնդմանը, քույր քաղաքների հարաբերություններին, ժողովրդավարությանը, արդյունավետ կառավարական կառույցներին, կայունությանը, առևտրին, զբոսաշրջությանը և տեխնոլոգիական գործընկերությանը նվիրված պանելներին և քննարկումներին:

Мэр города Глендейл, США, Элен Асатрян с 11 по 20 июня будет находиться в Армении для участия в конференции США – Армения, касающейся местной демократии, организованной Государственным департаментом США и исполнительными органами городов США.
Целью визита Асатрян является укрепление двусторонних отношений, изучение экономических возможностей и поддержка организации культурных и образовательных обменов между Глендейлом и Арменией.
Элен Асатрян посетит также Гюмри, возможно, и Капан, если позволит время. В ходе визита мэр Глендейла проведет встречи с руководителями органов местного самоуправления Армении, бизнесменами и представителями СМИ и общественных организаций.
Элен Асатрян также примет участие в обсуждениях, касающихся укрепления связей с Арменией и с городами-побратимами Глендейла в Армении, демократии, устойчивого развития, торговли, туризма и технологического сотрудничества.
Касаясь предстоящего визита в Армению, Элен Асатрян подчеркнула, что она очень рада вернуться в родной город в качестве мэра Глендейла.