IDBank-ը հայտարարում է հաճախորդների հավատարմության համակարգում նոր գործիքի՝ idcoin-ի մասին։ Բանկից տեղեկացնում են, որ հաճախորդներն այսուհետ ունեն հնարավորություն կուտակելու հավատարմության նոր միավորներ, որոնք կարտացոլվեն ինչպես Idram&IDBank հավելվածում, այնպես էլ գործընկեր idplus լոյալության հարթակում։
Մեկ idcoin-ը հավասար է մեկ դրամի․ սա նշանակում է, որ կուտակված միավորները կարելի է լիարժեք օգտագործել ցանկալի գնումների համար։ Պարզապես անհրաժեշտ է սքանավորել QR կոդը Idram&IDBank հավելվածով և համակարգը, ի թիվս վճարման այլ աղբյուրների, կառաջարկի նաև idcoin-ը։ Եթե այդ պահին չեք ցանկանում օգտագործել Ձեր միավորները, ապա կարող եք պարզապես անջատել կանաչ կոճակը և վճարումը կատարել այլ աղբյուրներից։
Idcoin-ի նախագծի ղեկավար Գոհար Ղուկասյանի խոսքով՝ idcoin-ը հնարավոր չէ գնել կամ վաճառել։
«Հաճախորդները կարող են ստանալ idcoin-ը պրոդուկտների, արշավների, հավատարմության այլ ծրագրերի շրջանակում, որոնց մասին կարելի է տեղեկանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքից․ այստեղ պարբերաբար կհրապարակվի մանրամասն տեղեկատվություն։ Արդեն հունիսի 1-ից, օրինակ, IDBank-ի մի շարք քարտերով վճարումներ կատարելիս կարելի է ստանալ idcoin-ներ», – ասել է Գոհար Ղուկասյանը։
Այսպես, հունիսի 1-ից սկսած IDBank-ի Visa Rocket, Travel, Visa Platinum, Visa Signature, Visa Infinite, Visa Infinite Special Edition քարտերով կատարված վճարումների դիմաց, բացի տվյալ քարտերով վճարվող քեշբեքներից, հաճախորդները կստանան նաև գնման 0.5%-ի չափով idcoin-եր, որոնք կկարողանան օգտագործել բոլոր այն վայրերում, ուր կա Idram QR-ով վճարելու հնարավորություն։
Նշվում է, որ idcoin-ը հնարավոր է օգտագործել նաև կոմբո-վճարումների ժամանակ։ Համակարգն ավտոմատ կառաջարկի վճարել idcoin-ով, և եթե idcoin-ի մնացորդը չբավարարի, ապա գումարի մնացած մասը Ձեր ընտրությամբ կարող է գանձվել ինչպես հաճախորդի` IDBank-ի քարտերից ու հաշիվներից կամ Իդրամ դրամապանակից, այնպես էլ Idplus լոյալության հարթակում առկա բոնուսներից ու նվեր քարտերից։ idcoin-ի ստացման, օգտագործման, կուտակման մասին բոլոր մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ պայմաններում՝ անցնելով այս հղումով։

IDBank has announced the launch of idcoin, a new tool in the customer loyalty system. Clients now have the opportunity to get new loyalty points, which will be reflected both in the Idram&IDBank application and on the idplus partner loyalty platform.
One idcoin is equal to one dram. This means that the accumulated points can be fully used for any purchases. You just need to scan the QR code using the Idram&IDBank application, and the system will suggest idcoin among other payment sources. If you do not want to use your points at this moment, you can simply turn off the function by clicking on the green button and make payments from other sources.
According to Gohar Ghukasyan, the idcoin project manager, the idcoin points cannot be bought or sold. “Customers can receive idcoins as part of promotions and loyalty programs, which can be found on the official website of IDBank – detailed information will be published there regularly. From June 1, for example, when paying with IDBank cards, you can receive idcoins,” says Gohar Ghukasyan.
So, starting from June 1, for payments via IDBank Visa Rocket, Travel, Visa Platinum, Visa Signature, Visa Infinite, Visa Infinite Special Edition cards, in addition to cashbacks, you will also receive idcoins in the amount of 0.5% of the transaction amount, and you can use the received idcoins at all points of sale where payment via Idram QR is available.
Thus, idcoins can also be used during combo payments. The system will automatically offer to pay using idcoin, and if the idcoin balance is not enough, the remaining amount can be debited from your cards and IDBank or Idram wallet accounts, as well as from bonuses and gift cards available on the Idplus loyalty platform. You can find out all the details about receiving, using, and accumulating idcoin in the terms and conditions by following this link.