Հունիսի 11-ին Armenian Card-ի` ArCa-ի նոր գործադիր տնօրեն է նշանակվել Վարդան Խաչատրյանը, ով մինչ օրս ընկերությունում զբաղեցնում էր Ռիսկերի կառավարման տնօրենի պաշտոնը: Մինչև այդ գործադիր տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնում էր Իշխան Մխիթարյանը։
Խաչատրյանը ՀՀ ֆինանսաբանկային համակարգում ունի երկար տարիների հարուստ փորձ: Աշխատելով մոտ 15 տարի Կենտրոնական բանկում՝ նա զբաղեցրել է Վճարահաշվարկային համակարգի մասնակիցների վերահսկողության բաժնի պետի, Արտարժութային գործառնությունների վերահսկողության բաժնի պետի, Միկրոֆինանսական կազմակերպությունների վերահսկողության ծառայության կոորդինատորի, Ֆինանսական վերահսկողության վարչությունում Վարկային ռիսկի գծով մասնագիտացած վերահսկողի և մի շարք այլ պաշտոններ:
Կարևորելով մասնագիտական աճն ու զարգացումը՝ Խաչատրյանը վերապատրաստվել է ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Ավստրայի, Հոլանդիայի, Լյուքսեմբուրգի, Ֆրանսիայի և այլ երկրների կենտրոնական բանկերում և ոլորտի առաջատար ընկերություններում:
«ArCa-ն Հայաստանի համար ունի կարևորագույն ստրատեգիկ նշանակություն։ Այժմ ընկերությունը գտնվում է տրանսֆորմացիայի փուլում։ Համոզված եմ, որ նոր ռազմավարությամբ ու թիմով կստանանք սիներգիկ էֆեկտ՝ Հայաստանի վճարային համակարգը դարձնելով աշխարհի առաջատարներից մեկը», – նշել է Armenian Card-ի Խորհրդի նախագահ Հովհաննես Խաչատրյանը։
ArCa-ում նաև նշանակվել են վարչության նոր անդամներ՝ Ռուբեն Սաղոյանը՝ զարգացման տնօրեն, Հայկանուշ Հակոբյանը՝ գործառնական տնօրեն, Աղասի Վարդանյանը՝ տեխնոլոգիական տնօրեն, Աշոտ Վարդանյանը՝ ռիսկերի կառավարման տնօրեն։
Armenian Card-ը Հայաստանի ազգային վճարային ենթակառուցվածքն է, որն ապահովում է 2.5 մլն․ հաճախորդների և 100,000-ից ավել բիզնեսների անկանխիկ վճարումների կատարման գործընթացը։ Armenian Card-ի գործընկերերի էկոհամակարգում ներառված են ՀՀ առևտրային բանկերը և վճարահաշվարկային կազմակերպություները։

On June 11, ArCa officially announced the appointment of Vardan Khachatryan as the new CEO. Prior to this role, Khachatryan served as the Director of Risk Management within the organization. It's worth noting that Ishkhan Mkhitaryan was the preceding holder of the CEO position.
Vardan Khachatryan has extensive experience in Armenia's financial and banking system. Having worked for around 15 years at the Central Bank of Armenia, he has held various positions including Head of the Payment Systems Participant Supervision Division, Head of the Foreign Exchange Operations Supervision Division, Deputy Head of the Microfinance Organizations Supervision Service, Credit Risk Specialist at the Financial Supervision Department, and several other positions.
Emphasizing his commitment to professional growth and development, Vardan Khachatryan has actively engaged in numerous training programs conducted by central banks and prominent companies across the USA, Germany, Austria, the Netherlands, Luxembourg, France, and other countries.
Hovhannes Khachatryan, Chairman of the Supervisory Board of Armenian Card, stated. "ArCa holds critically strategic significance for Armenia. The company is currently undergoing a transformation phase. With our new strategy and team, we are poised to achieve a powerful synergy effect that will elevate Armenia's payment system to a global standard, positioning it among the world's leading systems."
New members have also been appointed to ArCa management board: Ruben Saghoyan as Chief Development Officer, Haykanush Hakobyan, as Chief Operations Officer, Aghasi Vardanyan as Chief Technology Officer, Ashot Vardanyan as Chief Risk Officer.
Armenian Card is the national payment infrastructure of Armenia, providing cashless payment processing for 2.5 million customers and over 100,000 businesses. The ecosystem of Armenian Card's partners includes commercial banks and payment organizations of Armenia.