Պոլսո հայոց պատրիարք Սահակ Մաշալյանն այցելել է Թուրքիայի Քընալը կղզու շուկայում հարձակման ենթարկված Կարո Գաբրիելյանին, հայտնում է պատրիարքարանի մամուլի ծառայությունը։
Գաբրիելյանը պատրիարքին մանրամասներ է ներկայացրել տեղի ունեցածի մասին։
«Վնասվել են Գաբրիելյանի քիթը և ձեռքը։ Ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել դեպքի առնչությամբ։ Նշվել է, որ տեղական ու համայնքային զանազան շրջանակներ դատապարտել են դեպքը»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Պատրիարքն այցելության ավարտին արագ ապաքինում է մաղթել Գաբրիելյանին և իր զորակցությունն է հայտնել Գաբրիելյանների ընտանիքին։
Թուրքիայի Քընալը կղզու շուկայում հարձակման է ենթարկվել հայ համայնքի հայտնի ներկայացուցիչ Կարո Գաբրիելյանը։ Հարձակման ժամանակ Գաբրիելյանի հասցեին ազգությունով պայմանավորված խտրական վիրավորանքներ են հնչել։

3 Август 2024 - 11:58 AMT
Константинопольский патриарх навестил пострадавшего при нападении представителя армянской общины Стамбула
Константинопольский патриарх Армянской Апостольской церкви архиепископ Саак Машалян навестил представителя армянской общины Стамбула Каро Габриеляна, на которого было совершено нападение. Об этом сообщает пресс-канцелярия патриархата.
«У Габриеляна травмы носа и руки. Полиция начала расследование в связи с инцидентом. Общинные и местные организации осуждают происшествие», – говорится в сообщении.
Известный представитель армянской общины Турции Каро Габриелян подвергся нападению на рынке турецкого острова Кыналыада, сообщила ранее газета «Акос». Отмечается, что в ходе нападения в адрес Габриеляна были озвучены дискриминационные оскорбления по национальному признаку.