Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը հայտնել է, որ Հայաստան ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Տեղեկացնում ենք, որ ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի՝ Հայաստան նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել»,- նշել է նա։
ՊԵԿ-ը չի տրամադրել լրացուցիչ մանրամասներ՝ այցի չիրականանալու պատճառների վերաբերյալ։
2025 թվականի հունվարի 14-ին Վաշինգտոնում ստորագրվել էր Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև ռազմավարական գործընկերության կանոնադրությունը, որի շրջանակում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հայտարարել էր, որ առաջիկա շաբաթներին ամերիկյան մաքսային և սահմանապահ թիմը կայցելի Հայաստան՝ աջակցելու սահմանային անվտանգության կարողությունների զարգացմանը։

27 Февраль 2025 - 15:07 AMT
Заместитель председателя Комитета государственных доходов (ГНК) Рафаэль Геворгян заявил, что запланированный визит американской таможенной и пограничной команды в Армению не состоялся, передает Armenpress.
"Сообщаем, что запланированный визит команды таможенной и пограничной службы США в Армению не состоялся," — отметил Геворгян.
ГНК не предоставил дополнительных сведений о причинах отмены визита.
14 января 2025 года в Вашингтоне была подписана Хартия стратегического партнерства между Арменией и США. В рамках этого соглашения госсекретарь США Энтони Блинкен объявил, что в ближайшие недели американская таможенная и пограничная команда посетит Армению для содействия развитию возможностей в сфере безопасности границ.