Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը հայտնել է, որ Հայաստան ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Տեղեկացնում ենք, որ ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի՝ Հայաստան նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել»,- նշել է նա։
ՊԵԿ-ը չի տրամադրել լրացուցիչ մանրամասներ՝ այցի չիրականանալու պատճառների վերաբերյալ։
2025 թվականի հունվարի 14-ին Վաշինգտոնում ստորագրվել էր Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև ռազմավարական գործընկերության կանոնադրությունը, որի շրջանակում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հայտարարել էր, որ առաջիկա շաբաթներին ամերիկյան մաքսային և սահմանապահ թիմը կայցելի Հայաստան՝ աջակցելու սահմանային անվտանգության կարողությունների զարգացմանը։

Deputy Chairman of the State Revenue Committee (SRC) Rafael Gevorgyan stated that the planned visit of a US customs and border protection team to Armenia has not taken place, Armenpress reports.
"We inform you that the planned visit of the US customs and border team to Armenia has not occurred," Gevorgyan noted.
The SRC has not provided further details regarding the reasons for the visit’s cancellation.
On January 14, 2025, Armenia and the United States signed a Strategic Partnership Charter in Washington. As part of this framework, US Secretary of State Antony Blinken announced that a US customs and border team would visit Armenia in the coming weeks to support the development of border security capabilities.