2025 թվականի փետրվարի 28-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2TER1 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
· Ընդհանուր ծավալը – 8 մլն ԱՄՆ դոլար
· Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը – 4.75 %
· Շրջանառության ժամկետը – 30 ամիս (2 տարի 6 ամիս)
· Արժեկտրոնի վճարում – եռամսյա պարբերականությամբ
· Թողարկման/տեղաբաշխման սկիզբ – 28 փետրվարի 2025
· Տեղաբաշխման ավարտ – 30 ապրիլի 2025
· Մարման ամսաթիվ – 28 օգոստոսի 2027
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2025-ի փետրվարի 28-ից մինչև 2025-ի ապրիլի 30-ը ներառյալ։ Սա IDBank-ի դոլարային պարտատոմսերի 29-րդ թողարկումն է և 2025թ․-ի երկրորդ տրանշը։
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինիIdram&IDBankհավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարելի է տեսնել կայքում։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 06 նոյեմբերի 2024թ. թիվ 1/420 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալIDBank-ի պաշտոնական կայքում:

On February 28, 2025, IDBank placed registered coupon bonds under the abbreviation AMANLBB2SER3 through a public offering on the following terms:
· Total volume – 8 million dollars
· Annual interest rate – 4.75%
· Bond maturity – 30 months
· Bonds will be paid quarterly
· Start of issue/placement – February 28, 2025
· End of placement – April 30, 2025
· Maturity date – August 28, 2027
The bonds will be placed from February 28, 2025 to April 30, 2025 inclusive. It should be noted that this is the 29th issue of IDBank's dollar bonds and the 2nd tranche of 2025.
After the placement, the bonds will be listed in the “Armenian Stock Exchange” OJSC. The bonds will be quoted through the Marketmaker.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N1/420А of the Chairman of the CBA from November 6, 2024. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank.