Հայաստանը ITB Berlin միջազգային ցուցահանդեսում ճանաչվել է արկածային զբոսաշրջության լավագույն ուղղություններից մեկը՝ ստանալով հեղինակավոր PATWA մրցանակը։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը։
Հայաստանը ճանաչվել է լավագույն արկածային զբոսաշրջության, իսկ Իտալիան՝ լավագույն պատմամշակութային զբոսաշրջային ուղղություն՝ դառնալով ITB Berlin միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսի PATWA մրցանակի հաղթող։
Հայաստանի միասնական տաղավարում ներկայացված էր Հայաստանի զբոսաշրջային ոլորտը ներկայացնող մոտ 15 ընկերություն: Հայաստանը հանդես է եկել նոր` մշակութային, գաստրո և էնոտուրիզմիը ներկայացնող տաղավարով։
ITB Berlin-ը 1966 թվականից անցկացվող աշխարհի առաջատար զբոսաշրջային ցուցահանդեսն է, որին մասնակցում է մոտ 10,000 ներկայացուցիչ ավելի քան 180 երկրից և տարածաշրջանից:
Ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունները ներառում են հյուրանոցներ, զբոսաշրջային գրասենյակներ, զբոսաշրջային օպերատորներ, ավիաուղիներ և ավտոմեքենաների վարձակալության ընկերություններ, որոնք ներկայացնում են աշխարհի լավագույն հանգստավայրերն ու զբոսաշրջային փաթեթները:

Армения удостоилась престижной премии PATWA на одной из крупнейших туристических выставок мира ITB Berlin, будучи признанной ведущим направлением для приключенческого туризма. Об этом на своей странице в Facebook сообщила председатель Комитета по туризму Армении Лусине Геворгян.
Помимо Армении, получившей награду за приключенческий туризм, Италия была признана лучшим направлением для культурно-исторического туризма, став еще одним лауреатом премии PATWA.
На национальном стенде Армении было представлено около 15 компаний, работающих в сфере туризма. Кроме того, Армения представила новые направления, включая культурный туризм, гастрономию и винный туризм.
ITB Berlin, основанная в 1966 году, является одной из крупнейших и значимых туристических выставок в мире, ежегодно привлекая около 10 000 представителей из более чем 180 стран и регионов.
Среди участников выставки – отели, туристические офисы, туроператоры, авиакомпании и компании по аренде автомобилей, представляющие лучшие туристические направления и пакеты со всего мира.