Հայաստանում եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի շրջանակում արդեն 12,000 քաղաքացի լրացրել է հայտարարագիրը: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
«12 հազար քաղաքացի այս պահի դրությամբ արդեն լրացրել է հայտարարագիրը: Կան նաև բազմաթիվ մարդիկ, որոնք ստացել են սոցիալական կրեդիտ»,–ասել է նա։
Երկրում աշխատող բոլոր քաղաքացիները պետք է մինչև նոյեմբերի 1-ը ներկայացնեն 2024 թվականի իրենց եկամուտների վերաբերյալ հայտարարագիրը։ Այս պահանջն ընդգրկում է մոտ 750 հազար մարդու։

In Armenia, within the framework of the universal income declaration system, 12,000 citizens have already submitted their declarations. The chairman of the State Revenue Committee, Eduard Hakobyan, shared this information during a conversation with journalists, reports Armenpress.
"As of now, 12,000 citizens have already filled out their declarations. There are also numerous individuals who have received social credits," he said.
All working citizens in the country must submit their income declarations for 2024 by November 1. This requirement encompasses approximately 750,000 individuals.