IDBank-ը նոր արշավ է նախաձեռնել Հաճախորդների օրվա կապակցությամբ, որը նշվում է մարտի 19-ին։
Հաճախորդների միջազգային օրը ամեն տարի յուրահատուկ ձևով նշելը Բանկը գեղեցիկ ավանդույթի է վերածել։ Այս տարվա նվերն էլ հաճախորդներին «Ապահով» առանց ավելացման իրավունքի դրամային ավանդի ավելի շահավետ տոկոսադրույքներն են։
Դա նշանակում է, որ մարտի 19-21-ը այն ֆիզիկական անձանց համար, ովքեր կներդնեն «Ապահով» առանց ավելացման իրավունքի դրամային ավանդ սկսած 10,000 ՀՀ դրամից մինչև 5,000,000 ՀՀ դրամ Բանկի մասնաճյուղերում և Idram&IDBank հավելվածով՝ տոկոսադրույքները կսահմանվեն հրապարակված տոկոսադրույքներից 0.5-ով բարձր։
IDBank-ի Հաճախորդների փորձառության մենեջեր Սեդա Ավագյանի խոսքով՝ հենց այս արշավն ընտրելը պատահական չէր, քանի որ վերջին շրջանի Բանկի տարբեր նախաձեռնություններ նպատակ ունեն խթանել խնայելու մշակույթը հաճախորդների շրջանում:
«Այս անգամ էլ ցանկանում ենք առիթը օգտագործել՝ ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնելու մեր հաճախորդներին, շնորհավորելու նրանց և տալու առավել շահավետ պայմաններով Ավանդ ներդնելու հնարավորություն», – ասել է Սեդա Ավագյանը։
Եթե նախկինում առցանց ներդրված ավանդների տոկոսադրույքները մասնաճյուղում ներդրվածների համեմատ ավելի բարձր էին 0․3%-ով, ապա այս արշավի շրջանակում հավելյալ 0․3%-ով ավելի տոկոսադրույք չի գործի։

The Bank has made celebrating International Client’s Day a cherished tradition. This year, as a token of gratitude, customers can enjoy more favorable interest rates on the “Safe” without the right to replenish.
It means, that individuals who open a "Safe" without the right to replenish dram deposit ranging from AMD 10,000 to AMD 5,000,000 at IDBank branches or via the Idram&IDBank app will receive an interest rate 0.5% higher than the published rates.
According to Seda Avagyan, Customer Experience Manager at IDBank, the choice of this campaign was no coincidence, as the Bank's recent initiatives have been focused on promoting a culture of saving among customers. "This time, we want to take the opportunity to once again thank our customers, congratulate them, and offer them the chance to make a deposit on more favorable terms," said Seda Avagyan.
During the campaign, online and offline deposits will have the same interest rates, and the usual additional 0.3% rate for online deposits will not apply.