IDBank-ի նոր մասնաճյուղն այս անգամ իր դռները բացում է Արարատի մարզում՝ Արտաշատ քաղաքում։ Բանկը շարունակում է Հայաստանի տարբեր մարզերում իր հաճախորդների համար ապահովել ոչ միայն թվային, այլ նաև ֆիզիկական ներկայությունը։
«Թվային լուծումները գնալով ավելի մեծ տարածում են ստանում և մեր հաճախորդների ավելի մեծ տոկոսն է սկսում օգտվել թվային ուղիներից, բայց մենք տեսնում ենք նաև, որ Հայաստանի տարբեր մարզերում մեր հաճախորդները սպասում են մեր մասնաճյուղերի բացմանը։ Ուստի, կարևորելով հաճախորդի պահանջմունքն ու գոհունակությունը՝ մենք այսօր արդեն Արտաշատ քաղաքում ենք», – ասել է IDBank-ի վաճառքների կազմակերպման և տարածքային կառավարման վարչության ղեկավար Արթուր Քոչարյանը։
IDBank-ի վաճառքների կազմակերպման և տարածքային կառավարման վարչության ղեկավարի տեղակալ Սմբատ Ավագյանի խոսքով էլ՝ ինչպես մնացած բոլոր մասնաճյուղերը, այս մեկը ևս հագեցած է ժամանակակից բոլոր անհրաժեշտ լուծումներով:
«Քանի որ մեզ համար առաջնայինը հաճախորդների համար լավագույն ու բարձրորակ սպասարկում ապահովելն է, մենք ձգտում ենք պահել մեր սահմանած նշաձողն ու անընդհատ կատարելագործվել։ Մեր պրոֆեսիոնալ թիմն արդեն նաև Արտաշատում պատրաստ է օգնել հաճախորդներին, իսկ մասնաճյուղում առկա է նաև IDBanking 24/7 սպասարկման գոտի՝ հնարավոր դարձնելով անկանխիկ գործարքները արագ և մի քանի հպումով», – ասել է նա։
Այս անգամ Բանկի նոր մասնաճյուղի բացման օրը համընկել է Հաճախորդների միջազգային օրվա հետ, որի առթիվ բանկի բոլոր մասնաճյուղերում երեք օր շարունակ կարելի է առավել շահավետ պայմաններով ավանդ ներդնել։
IDBank-ի Արտաշատի մասնաճյուղը գործելու է Օգոստոսի 23 փողոց, 19/10 հասցեում։ IDBank-ն ունի մասնաճյուղեր Երևանում, Էջմիածնում, Վանաձորում, Գյումրիում, Աբովյանում, Հրազդանում, Արմավիրում և Արտաշատում։
IDBank-ի բոլոր գործարքները կարելի է կատարել նաև առցանց՝ IDBanking.am առցանց հարթակով կամ Idram&IDBank հավելվածով․ վերջինս ունի անհպում QR-վճարումներ ընդունող վաճառակետերի ամենամեծ ցանցը Հայաստանում՝ ավելի քան 23․500 վաճառակետ, որոնցից 10․000-ում առկա է նաև Rocket Line 0% թվային ապառիկով վճարման հնարավորությունը։

IDBank’s new branch this time opens its doors in the city of Artashat, Ararat region. Staying true to its promise, the Bank continues to strengthen not only its online, but also physical presence across different regions of Armenia.
"Digital solutions are becoming increasingly popular, and a growing number of our customers are adopting digital channels. However, we also recognize that customers in different regions of Armenia are awaiting the opening of our branches. That’s why, prioritizing customer needs and satisfaction, we are here today in the city of Artashat," said Artur Kocharyan, head of IDBank's Sales and regional management division․
According to Smbat Avagyan, Deputy Head of IDBank's Sales and regional management division, the new branch is equipped with all the necessary facilities, just like the others. "Providing the best and highest quality service to our customers is our priority. We strive to maintain the high standards we have set and continuously improve. Our professional team is ready to assist customers in Artashat, and the branch features an IDBanking 24/7 service zone, allowing for quick and effortless cashless transactions with just a few touches," said Smbat Avagyan.
By the way, this time the opening of the new branch coincided with International Customer Day. On this occasion, for three days, customers can make deposits under the most favorable terms at all branches of the bank.
The "Artashat” branch is located at 19/20, August 23 Street. Currently, IDBank has branches in Yerevan, Echmiadzin, Vanadzor, Gyumri, Abovyan, Hrazdan, Armavir and Artashat.
IDBank reminds clients that all banking operations can also be conducted online through the IDBanking.am platform or the Idram&IDBank app, which has the largest network of contactless QR payment points in Armenia, with over 22,500 points of sale, 10,000 of which support payment via the Rocket Line 0% digital installment plan.