Իրանը և Հայաստանը քննարկել են Արաքս գետի վրա ևս մեկ կամուրջ կառուցելու հնարավորությունը։ Այդ մասին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին, գրում է Aysor.am-ը։
«Այն կդյուրացնի բեռնափոխադրումները»,-ասել է Արաղչին:
Միրզոյանն aասել է, որ Հայաստանն ու Իրանը քննարկել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալը 3 մլրդ դոլարի հասցնելու հնարավորությունները։
Երևանում տեղի կունենա նաև Արաղչիի «Բանակցությունների ուժը» հայերեն թարգմանությամբ գրքի շնորհանդեսը։ Հայերեն հրատարակության առաջաբանը գրել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։ «Բանակցությունների ուժը» գիրքը թարգմանվել է Հայաստանում Իրանի դեսպանատան աջակցությամբ։

Iran and Armenia are discussing the possibility of building an additional bridge over the Arax River. This was announced by Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi during a joint press conference with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, as reported by Aysor.am .
“It will facilitate cargo transportation,” Araghchi stated.
Mirzoyan noted that both countries are also exploring ways to increase their trade turnover to $3 billion.
A presentation will also be held in Yerevan for the Armenian translation of Araghchi’s book The Power of Negotiations. The foreword to the Armenian edition was written by Minister Mirzoyan. The translation was supported by the Embassy of Iran in Armenia.