ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը հանդիպել է գործարար և բարերար, Flagship Pioneering ընկերության հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Նուբար Աֆեյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Նուբար Աֆեյանի՝ Afeyan Initiatives for Armenia (AIFA) հիմնադրամի գործունեությունը Հայաստանում, ինչպես նաև մեր երկրում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Նախարարն անդրադարձել է Հայաստանում ներդրումային միջավայրի բարելավման հնարավորություններին՝ ընդգծելով նորարարությունների խթանման, գիտության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության կարևորությունը։

Minister of Finance of Armenia Vahe Hovhannisyan met with entrepreneur and philanthropist Noubar Afeyan, founder and CEO of Flagship Pioneering.
During the meeting, they discussed the activities of Afeyan Initiatives for Armenia (AIFA) in the country and opportunities to expand collaboration within Armenia.
The minister highlighted possibilities for improving the investment climate and emphasized the importance of fostering innovation and strengthening cooperation in science and high technology sectors.