Աշխարհահռչակ Eurowings ճամփորդական ամսագիրը հոդված է հրապարակել Հայաստանի մասին՝ ներկայացնելով ՀՀ ԷՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի աջակցությամբ կառուցվող 1000 կմ երկարությամբ արշավների համար նախատեսված նոր ուղին, որն անցնում է 108 գյուղերի միջով և իրականացվում է HIKE Armenia կազմակերպության շնորհիվ։
Ամսագիրը հասանելի է Eurowings ավիաընկերության բոլոր թռիչքների ժամանակ մինչև ապրիլ ամսվա ավարտ, հայտնում է Զբոսաշրջության կոմիտեն։
Լրագրողը հաղթահարել է այս անհավանական ճանապարհը՝ լեռնագնաց Շուշան Ռուբենյանի ուղեկցությամբ՝ լիովին զգալով Հայաստանի անզուգական բնությունն ու հարուստ մշակույթը։

8 Апрель 2025 - 15:02 AMT
Известный туристический журнал Eurowings опубликовал статью о новом туристическом маршруте по Армении, протяжённостью 1000 километров. Этот маршрут проложен через 108 деревень и реализуется организацией HIKE Armenia при поддержке Комитета по туризму Министерства экономики Армении.
Как сообщает Комитет по туризму, журнал будет доступен на всех рейсах авиакомпании Eurowings до конца апреля.
Автор статьи лично прошёл этот впечатляющий путь вместе с альпинистом Шушан Рубенян, чтобы прочувствовать уникальную природу и богатую культуру Армении.