2025–ի հունվարից մարտ ամիսներին Թուրքիան հարևան երկրներ է արտահանել 6․2 մլրդ դոլարի ապրանք։ Այդ են վկայում Թուրքիայի Առևտրի նախարարության և Արտահանողների ասամբլեայի տվյալները։
Հիմնական ծավալն արտահանվել է Բուլղարիա, Վրաստան, Իրաք, Իրան, Սիրիա և Հունաստան, սակայն արտահանում է իրականացվել նաև դեպի Հայաստան՝ ընդհանուր 106,000 դոլարի ապրանքը, ինչը 14.4 տոկոսով պակաս է անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից, հայտնում է «Անադոլուն»։
Արտահանման ամենաբարձր ցուցանիշը եղել է դեպի Իրաք՝ 2 միլիարդ 563 միլիոն 861 հազար դոլարի, որին հաջորդում են Բուլղարիան՝ 1 միլիարդ 176 միլիոն 583 հազար դոլար, Հունաստանը՝ 910 միլիոն 145 հազար դոլար, Իրանը՝ 544 միլիոն 498 հազար դոլար, Վրաստանը՝ 539 միլիոն 989 հազար դոլար։

From January to March 2025, Turkey exported goods worth $6.2 billion to neighboring countries, according to data from the Turkish Ministry of Trade and the Exporters’ Assembly.
The largest export volumes were directed to Iraq, Bulgaria, Greece, Iran, Georgia, and Syria. Armenia also received exports totaling $106,000, reflecting a 14.4% decrease compared to the same period in the previous year, reports Anadolu Agency.
The highest export figure was recorded for Iraq at $2.563 billion, followed by Bulgaria with $1.176 billion, Greece with $910 million, Iran with $544 million, and Georgia with $539 million.