ՀՀ կենտրոնական բանկից հայտնել է, որ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը միավորվել է «Արդշինբանկի» հետ։
ԿԲ խորհրդի 18.04.2025 թվականի թիվ 60 Ա որոշմամբ 21.04.2025 թվականից ուժը կորցրած է ճանաչվել «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկին՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) բանկային գործունեության թիվ 67 լիցենզիան՝ պայմանավորված «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի և «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկին՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) միացմամբ:
Համապատասխանաբար՝ 21.04.2025 թվականից սկսված «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկինում՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) իրավահաջորդն է հանդիսանում «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ն, և «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկինում՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) հաճախորդները բնականոն եղանակով կշարունակվեն սպասարկվել «Արդշինբանկ» ՓԲԸ կողմից:

Armenia’s Central Bank has announced that HSBC Bank Armenia has officially merged with Ardshinbank.
According to Resolution No. 60A of the Central Bank Board dated April 18, 2025, the banking license No. 67 of Ardshininvestbank CJSC (formerly HSBC Bank Armenia CJSC) was revoked effective April 21, 2025, due to the merger of Ardshinbank CJSC and Ardshininvestbank CJSC (the latter being the legal successor of HSBC Bank Armenia).
As of April 21, 2025, Ardshinbank CJSC is the legal successor to Ardshininvestbank CJSC, and clients of the former HSBC Bank Armenia will continue to be serviced by Ardshinbank under existing procedures.