«ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերությունն ապրիլի 25-26-ին մասնակցել է Career City Fest 2K25 լավագույն գործատուների փառատոնին Մերիդիան էքսպո կենտրոնում։ Այս տարի փառատոնն իրականացվել է «Բրենդի ուժը, արժեքներ, թիմ, արտադրանք» կարգախոսի ներքո։
ՍոֆթԿոնստրակտը, որպես երկրի խոշորագույն ՏՏ ընկերություն, առաջատար դիրքեր է զբաղեցնում Հայաստանի աշխատաշուկայում և համարվում է վստահելի ու զարգանալու հնարավորություն առաջարկող գործատու։ ՍոֆթԿոնստրակտի տաղավարում այցելուները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու ընկերության 50-ից ավելի ազատ հաստիքներին ՄՌԿ, ՏՏ, ֆինանսների, ադմինիստրատիվ և այլ բաժիններում։ Ընկերությունն այս տարի ներկայացել էր տարբերվող տաղավարով, որտեղ այցելուները հնարավորություն ունեին համտեսելու սուրճ և հյութեր, օգտվելու ձեռքերի մերսման ծառայությունից, ինչպես նաև պրոֆեսիոնալ լուսանկարահանում ունենալ իրենց CV-ի կամ LinkedIn պրոֆիլի համար։
«ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերությունն անմասն չի մնացել նաև մասնագիտական քննարկումներից․ ընկերությունների խմբի ՄՌԿ տնօրեն Մարիա Կարապետյանը բանախոսությամբ հանդես է եկել «Փափուկ հմտություններ, բարդ հաղթանակներ․ Կարիերայի իրական գերուժը» թեմայով:
«Կարծում եմ այսօր բոլոր գործատուները միանշանակ հանգել են այն մտքին, որ թեև տեխնոլոգիաները և արհեստական բանականությունը միգուցե շատ կարևոր են, սակայն փափուկ հմտությունները ոչ պակաս կարևոր են և կարելի է ասել բարձրանում են առաջին շեմ», – ասել է նա։
Երկօրյա փառատոնի ընթացքում ՍոֆթԿոնստրակտը ներկայացրել է ընկերության արժեքները, թիմային մշակույթն ու հնարավորությունները թե՛ սկսնակ մասնագետների, թե՛ փորձառու թեկնածուների համար։ Ընկերությունը ձեռք է բերել նոր աշխատանքային և գործնական պայմանավորվածություններ։
CCF-ն ամենամյա լավագույն գործատուների փառատոն է, որն անցկացվում է 2023 թվականից։ Երկու տարվա ընթացքում փառատոնին մասնակցել են հազարավոր այցելուներ և հարյուրավոր բանախոսներ ու ընկերություններ։
«ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերությունը ՏՏ ընկերություն է, որն առաջնորդվում է բիզնես գաղափարները բիզնես պատմությունների վերածելու և նորարարական լուծումներ մշակելու սկզբունքով։ ՊԵԿ-ի 2025թ․ տվյալներով ընկերությունը Հայաստանի խոշոր հարկ վճարող կազմակերպությունների տասնյակում է։

On April 25–26, SoftConstruct participated in Career City Fest 2K25, held at the Meridian Expo Center.
This year’s festival, organized under the theme “Brand Power, Values, Team, Product,” brought together leading employers from across Armenia to showcase their organizational culture, career opportunities, and contributions to the labor market.
As Armenia’s largest IT company, SoftConstruct continues to maintain its reputation as a premier employer and a key player in the country's technological and economic development. During the two-day event, the company presented over 50 open positions across departments including human resources, information technology, finance, and administration.
SoftConstruct’s booth offered a distinctive and engaging experience. Visitors were invited to enjoy complimentary coffee and juice, hand massage services, and professional photo sessions for CVs or LinkedIn profiles—demonstrating the company’s commitment to innovation, employee wellbeing, and professional growth.
In addition to recruitment activities, SoftConstruct actively contributed to the festival’s thought leadership segment. Maria Karapetyan, Group HR Director of SoftConstruct, delivered an insightful presentation titled “Soft Skills, Hard Wins: the True Career Superpower.” In her address, she emphasized:
“While technological advancement and artificial intelligence play a pivotal role in the modern workplace, it is increasingly evident that soft skills are just as critical—if not more—when it comes to building meaningful, long-term careers.”
Throughout the event, SoftConstruct shared its core values, dynamic team culture, and development opportunities for both early-career professionals and seasoned specialists. The company also established several new business and partnership agreements during the festival.
Career City Fest has been held annually since 2023 and has quickly become one of Armenia’s most influential career platforms, attracting thousands of attendees and hundreds of participating organizations and industry leaders.
SoftConstruct is a forward-thinking IT company committed to turning innovative business ideas into success stories through cutting-edge technology. According to 2025 data from Armenia’s State Revenue Committee, the company ranks among the top ten major taxpayers in the country—underscoring its significant role in the national economy.