«Մի դրամի ուժն» ամփոփել է ապրիլ ամսվա արդյունքները, և, ինչպես հայտարարվել էր նախապես, հավաքագրված ամբողջ գումարը՝ 4,919,726 դրամն ուղղվել է պատերազմներին մասնակցած տղաների սոցիալ-կրթական հարցերով զբաղվող «4090» բարեգործական հիմնադրամին։
Իսկ մայիսի շահառուն «Հայորդի» ամենամյա ճամբարն է, որը ստեղծվել է 2020 թվականից հետո՝ միավորելու և աջակցելու պատերազմում զոհված հերոսների ընտանիքների երեխաներին:
«Հայորդի» ճամբարը համանուն հիմնադրամի ամենախոշոր ծրագիրն է, որն ամեն ամառ անցկացվում է Հանքավանում և իր հարկի տակ հյուրընկալում է Հայաստանի և Արցախի տարբեր շրջաններից 6-13 տարեկան 300-ից ավելի երեխաների։
Իդրամ և IDBank ընկերությունների հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է. «Մեծ անհամբերությամբ ենք սպասում «Հայորդի» ճամբարին, քանի որ այն հրաշալի առիթ է նորից հանդիպելու, շփվելու մեզ արդեն հարազատ դարձած երեխաների հետ, որոնք կյանքի բարդագույն փորձություններ հաղթահարելուց հետո, կարծես թե վերադառնում են բնականոն մանկություն։ Նշեմ, որ բացի ֆինանսական բաղադրիչից, ճամբարին միանալու ենք նաև կրթական ծրագրով ու երեխաների հետ անցկացնելու ենք ֆինանսական գրագիտության հետաքրքիր ու կարևոր դասընթաց։ Ի դեպ, «Մի դրամի ուժն» ու «Հայորդին» տարեկիցներ են և այս տարի նշում ենք մեր 5-ամյակները։ Շնորհավորում եմ և ուրախ եմ, որ այս ամբողջ ժամանակահատվածը երկուստեք լի է եղել բազմաթիվ կարևոր համագործակցություններով»։
«Հայորդի» հիմնադրամի հիմնադիր Վաչե Վարդանյանի խոսքով՝ «Մի դրամի ուժը» առաջիններից է եղել, որ կանգնել է հիմնադրամի կողքին։
«IDBank-ը և Իդրամը 44-օրյա պատերազմի առաջին իսկ օրից տարբեր նախաձեռնությունների և ծրագրերի միջոցով ապացուցել են, որ ամենակարևոր արժեքը մարդն է՝ լինելով Հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհված հայորդիների ընտանիքների կողքին։ Անչափ ուրախ եմ, որ հենց նրանք են մեր գործընկերները և մշտապես մեր երեխաների կողքին են։ Շնորհակալ ենք «Մի դրամի ուժին»՝ տարիներ շարունակ բարին գործելու և մեր հերոսների ընտանիքների կողքին լինելու համար»,-նշել է Վաչե Վարդանյանը։

7 Май 2025 - 14:00 AMT
Инициатива «Сила одного драма» подвела итоги апреля: собранная сумма в размере 4 919 726 драмов была направлена в благотворительный фонд «4090», занимающийся социальными и образовательными программами для граждан, прошедших через войны.
Бенефициаром мая стал ежегодный лагерь Айорди, основанный после 2020 года с целью объединения и поддержки детей из семей героев, погибших в ходе войны. Лагерь, проводимый одноимённым фондом, является его крупнейшей программой. Каждое лето в Анкаване лагерь принимает более 300 детей в возрасте от 6 до 13 лет из разных регионов Армении и Арцаха.
Руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардеванян поделилась своими впечатлениями: «Мы с особым теплом и нетерпением ждем начала лагеря «Hayordi». Это не просто инициатива — это возможность вновь увидеть и обнять детей, которые стали нам по-настоящему близки. Эти дети, несмотря на тяжелые испытания, которые им пришлось пережить, возвращаются в мир беззаботного детства, пусть и на короткое время.
Особенно важно, что кроме финансовой поддержки, мы также примем участие в образовательной части лагеря — проведем курс по финансовой грамотности, полезный и интересный для детей.
Отмечу также, что инициатива «Сила одного драма» и фонд «Айорди» появились в одно и то же время — им исполняется пять лет. Поздравляю нас всех с этой датой и рада, что на протяжении этих лет у нас было множество значимых совместных проектов».
По словам основателя фонда «Айорди» Ваче Варданяна, инициатива «Сила одного драма» стала одной из первых, которая протянула руку помощи фонду: «С самого первого дня 44-дневной войны IDBank и Idram через различные инициативы и программы ясно дали понять, что для них важнее всего — человек. Они были и остаются рядом с семьями наших героев, отдавших жизнь за Родину. Я искренне рад, что они наши партнеры, ведь они всегда рядом с нашими детьми. От имени всего фонда выражаю благодарность инициативе «Сила одного драма» за многолетнюю поддержку, добро и заботу о семьях наших героев», — отметил Ваче Варданян.
Чтобы присоединиться к добрым делам«Силы одного драма», просто совершайте все Ваши платежи с помощьюприложения Idram&IDBank, онлайн-платформIDBanking.am, banking.idram.am, через терминалыIdramиIDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.