Ամերիաբանկը մեկնարկում է «Իմ Ամերիա, իմ ընտանիք» նախագիծը` որպես տարեվերջին իրականացված «Իմ Ամերիա, իմ Հայաստան» նախագծի տրամաբանական շարունակություն:
«Իմ Ամերիա, իմ ընտանիք» նախագիծն ունի երեք հիմնական բաղադրիչ` ֆինանսական ծառայությունների արտոնյալ պայմաններով «Ընտանեկան փաթեթ», «Իմ Ամերիա, իմ ընտանիք» խորագրով խաղարկություն և Երևանում հանրային տրանսպորտի ուղետոմսերի հետվճարի արշավ:
«Նախագծի միջոցով Ամերիան ցանկանում է շնորհակալություն հայտնել Հայաստանում և Հայաստանի համար ապրող ու արարող բոլոր ընտանիքներին: Հրավիրում ենք բոլորին միանալ Ամերիա ընտանիքին իրենց մտերիմների, ընկերների, բարեկամների` մեծ ընտանիքի բոլոր անդամների հետ, որպեսզի միասին օգտվեն այս նախագծի բոլոր առավելություններից»,- նշել է Ամերիաբանկի Մարքեթինգի և հաղորդակցության գծով տնօրեն Ռեբեկա Հակոբյանը:
«Նախագծի շրջանակում Բանկի նոր և գործող հաճախորդները և նրանց ընտանիքի անդամները հնարավորություն կստանան օգտվելու քարտերի, վարկերի, ավանդների արտոնյալ պայմաններ տրամադրող «Ընտանեկան փաթեթից», ինչպես նաև մասնակցելու ավելի քան 50 մլն դրամ ընդհանուր արժողությամբ 300-ից ավելի նվերների խաղարկությանը։ Ավելին, Ամերիաբանկի յուրաքանչյուր Visa քարտապան կարող է ստանալ 30% հետվճար Երևանում հանրային տրանսպորտի իր բոլոր ուղետոմսերի համար, իսկ նոր հաճախորդները` 100% հետվճար առաջին 20 ուղետոմսի համար»,- նշել է Ամերիաբանկի Մանրածախ բանկինգի գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը։
«Ընտանեկան փաթեթ»
«Ընտանեկան փաթեթի» շրջանակում հաճախորդները կարող են ստանալ 15% հատուկ անվանական տոկոսադրույք անգրավ վարկերի համար, 50% զեղչ պրեմիում դասի Gold և Platinum քարտերի համար, + 0,1%՝ MyAmeria-ով ավանդ և խնայողական հաշիվ բացելու, ինչպես նաև Ամերիա մանկական ավանդ ներդնելու դեպքում, ճամփորդական անվճար ապահովագրություն՝ MyAmeria-ի MyTour հարթակով ճամփորդական փաթեթ ձեռք բերելու դեպքում և շատ ավելին։
Ամերիայի «Ընտանեկան փաթեթից» օգտվելու համար հաճախորդները պետք է մինչև սեպտեմբերի 30-ը իրենց ընտանիքի առնվազն մեկ նոր անդամի հրավիրեն` դառնալու Բանկի հաճախորդ:
«Իմ Ամերիա, իմ ընտանիք» խաղարկություն
Խաղարկության մասնակից են դառնում մայիսի 5-ից մինչև սեպտեմբերի 30-նն Ամերիաբանկի հաճախորդ դարձած բոլոր անձինք, որոնց այս ընթացքում անվճար կտրամադրվի «Հաշվի բացում ծառայությունների փաթեթը»` Visa Classic քարտ, Ամերիաբանկի հաշիվ և MyAmeria հավելված:
Բացի այդ, թե նոր, թե գործող հաճախորդները կստանան խաղարկության լրացուցիչ պրոմո կոդեր հրավիրված յուրաքանչյուր անձի համար, ինչպես նաև յուրաքանչյուր ամիս MyAmeria-ով գործարքներ կատարելու, բանկային և ոչ բանկային ավելի քան 20 ծառայությունից օգտվելու համար։
Միանալով արշավին` հաճախորդները հնարավորություն կունենան մասնակցելու 4 ամսական և 1 ամփոփիչ խաղարկություններին ու շահելու՝
- 10 ընտանեկան ճամփորդություն դեպի արտերկիր և 50 ընտանեկան ճանապարհորդություն Հայաստանում
- 150 նվեր քարտ ռեստորանների, զվարճանքի ու մշակութային վայրերի համար
- 100 նվեր քարտ գրախանութներից օգտվելու ու ընտանեկան լուսանկարահանումների համար:
Մասնակցության ամբողջական պայմանները՝ կայքում։
Հանրային տրանսպորտի ուղետոմսի հետվճար
Բանկին մայիսի 2-ից մինչև հունիսի 30-ը միացած նոր հաճախորդները Ամերիայի Visa քարտով մինչև օգոստոսի 31-ը ուղետոմս գնելու դեպքում կստանան 100% քեշբեք հանրային տրանսպորտի առաջին 20 ուղետոմսի համար։
Բացի այդ, Բանկի բոլոր Visa քարտապանները MyAmeria հավելվածով ամսական 10 ֆինանսական գործարք կատարելու դեպքում կստանան 30% քեշբեք Ամերիայի Visa քարտով մինչև օգոստոսի 31-ը գնված բոլոր ուղետոմսերի համար։

8 Май 2025 - 15:25 AMT
Америабанк запускает проект «Моя Америя, моя семья» как логическое продолжение проекта «Моя Америя, моя Армения», реализованного в конце прошлого года.
Проект «Моя Америя, моя семья» состоит из трех основных компонентов: «Семейный пакет» с льготными условиями финансовых услуг, лотерея «Моя Америя, моя семья» и акция по выплате кешбэка за билеты на общественный транспорт в Ереване.
«Посредством данного проекта Америя желает выразить благодарность всем семьям, живущим и творящим в Армении и для Армении. Мы приглашаем всех стать частью семьи Америя вместе со своими близкими, друзьями, родственниками – всеми членами большой семьи, чтобы вместе воспользоваться всеми преимуществами этого проекта», – отмечает Ребекка Акопян, директор по маркетингу и коммуникациям Америабанка.
«В рамках проекта новые и действующие клиенты банка и члены их семей получат возможность воспользоваться «Семейным пакетом», предлагающим льготные условия по картам, кредитам, депозитам, а также принять участие в розыгрыше более 300 подарков общей стоимостью, превышающей 50 млн драмов РА. Более того, каждый держатель карты Visa Америабанка может получить кешбэк в размере 30% за все свои билеты на проезд на общественном транспорте в Ереване, а новые клиенты – кешбэк в размере 100% за первые 20 билетов», – отмечает Арман Барсегян, директор розничного банкинга Америабанка.
«Семейный пакет»
В рамках «Семейного пакета» клиенты могут получить кредиты без залога по специальной номинальной процентной ставке 15%, скидку в размере 50% на карты премиум-класса Gold и Platinum, + 0.1% на открытие депозитного и сберегательного счета, а также детского вклада «Америя» через приложение MyAmeria, бесплатное страхование для заграничных поездок при приобретении туристического пакета на платформе MyAmeria MyTour и многое другое.
Чтобы воспользоваться «Семейным пакетом», клиенты должны пригласить по крайней мере одного члена своей семьи стать новым клиентом банка до 30 сентября.
Розыгрыш «Моя Америя, моя семья»
В розыгрыше могут принять участие все лица, которые станут клиентами Америабанка с 5 мая до 30 сентября; в течение этого периода им будет бесплатно предоставлен «Пакет услуг при открытии счета» – карта Visa Classic, счет в Америабанке и приложение MyAmeria.
Кроме того, как новые, так и действующие клиенты получат дополнительные промокоды для участия в розыгрыше за каждое новое лицо, которое они пригласят стать клиентом Америабанка, а также за совершение транзакций в приложении MyAmeria и пользование более 20 банковскими и небанковскими услугами каждый месяц.
В рамках лотереи клиенты получат возможность принять участие в 4-х ежемесячных и 1-м итоговом розыгрыше и выиграть:
• 10 семейных путевок за границу и 50 семейных путевок в Армении
• 150 подарочных карт для посещения ресторанов, развлекательных и культурных заведений
• 100 подарочных карт для посещения букинистических магазинов и для семейных фотосессий
Полные условия участия представлены здесь.
Кешбэк за билеты на общественный транспорт
В случае приобретения билетов на транспорт по карте Visa Америабанка до 31 августа, лица, ставшие клиентами банка с 2 мая до 30 июня, получат кешбэк в размере 100% за первые 20 билетов.
Также, в случае совершения не менее 10 финансовых транзакций в месяц через приложение MyAmeria, все держатели карт Visa Америабанка будут получать кешбэк в размере 30% за все билеты на транспорт, приобретенные картами Visa Америабанка до 31 августа.