Վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է ՀՀ 2025թ. հունվար-ապրիլի սպառողական գների ինդեքսը, որի համաձայն հունվար-ապրիլին սպառողական գների աճը կազմել է 3.2%-ով։
Բարձր գնաճ է արձանագրվել առաջին անհրաժեշտության սննդամթերքների շարքում։ Միրգը թանկացել է 13.6%-վ, բանջարեղենը՝ 28%-ով, կարագը 12.8%-ով, կարտգոֆիլը 41.4%-ով, գրում է Panorama.am-ը։
Հատկանշական է, որ սննդամթերքը և ոչ ալկոհոլային խմիչքը թանկացել է 5,2 %,ալկոհոլային խմիչքը և ծխախոտը՝4.2 %։
Հրապարակված վիճակագրությունից պարզվում է, որ շոկոլադը թանկացել է 10.9 %-ով, սուրճը՝ 17.3%-ով, կակաոն և շոկոլադի փոշին 13.9%-ով, իսկ տրանսպորտը թանկացել է 25%-ով։

According to the Statistical Committee, Armenia’s consumer price index for January–April 2025 shows an overall inflation rate of 3.2%.
A significant price surge was observed in essential food categories. Fruit prices rose by 13.6%, vegetables by 28%, butter by 12.8%, and potatoes by 41.4%, as reported by Panorama.am .
Food and non-alcoholic beverages increased by 5.2%, while alcoholic drinks and tobacco rose by 4.2%.
Notably, chocolate prices climbed by 10.9%, coffee by 17.3%, cocoa and chocolate powder by 13.9%, and transportation costs jumped by 25%.