IDBank-ն իր նոր մասնաճյուղն է բացել Կապան քաղաքում։ Հաճախորդների դրական արձագանքները Բանկի թիմն արդեն ստացել է․ նրանք ուրախությամբ են նշում, որ բացի առցանց գործարքներից, անհրաժեշտության դեպքում կկարողանան նաև ֆիզիկապես սպասարկվել մասնաճյուղում։
Ինչպես Բանկի բոլոր մասնաճյուղերը, Կապան մասնաճյուղը ևս հագեցած է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով և հարմարավետ սպասարկման համար անհրաժեշտ բոլոր հնարավորություններով։
Վաճառքների կազմակերպման և տարածքային կառավարման վարչության ղեկավար Արթուր Քոչարյանի խոսքով՝ Բանկի համար կարևոր և առանցքային է Հայաստանի յուրաքանչյուր հատվածում ֆիզիկական ներկայություն ունենալ:
«Գիտենք, որ մեր սահմանային մարզերում բնակիչները ոգևորությամբ են ընդունում յուրաքանչյուր նորությունը, հատկապես, երբ հնարավորություն չունեն ժամանակի և հեռավորության տեսանկյունից հաճախ հասնել մայրաքաղաք և ֆիզիկապես կատարել իրենց անհրաժեշտ գործարքները: Այս պահին էլ բազմաթիվ շահավետ առաջարկներ ունենք մեր հաճախորդներին՝ IDSalary աշխատավարձային փաթեթը, ավիատոմսեր գնելու դիմաց 25% idcoin ստանալու արշավը և այլն։ Կապանի մասնաճյուղում էլ մեր հաճախորդները կարող են ծանոթանալ բոլոր առաջարկներին և օգտվել դրանցից», – ասել է Քոչարյանը։
Այս միտքը փաստում են նաև Կապանի բնակիչները։ Կապանի բնակիչ Սվետլանա Մովսիսյանը նշել է, որ մարզային կյանքի համար շատ կարևոր են նման նախաձեռնությունները։
«Միանշանակ է, որ IDBank-ը թվային բանկինգի առումով առաջատարներից է, սակայն շատ կարևոր է նաև բանկի ֆիզիկական ներկայությունը, և վստահ եմ, որ նորաբաց այս մասնաճյուղը ավելի հարմարավետ կդարձնի հաճախորդների կյանքն ու կօգնի զարգացնել տեղական տնտեսությունը»,–ասել է նա։
Բանկի նոր մասնաճյուղը Կապանում գործում է արդեն մեկ ամիս և այդ ընթացքում բազմաթիվ նոր հաճախորդներ են ներգրավել, ինչպես նաև մասնաճյուղ են սկսել այցելել հավատարիմ հաճախորդները։
«IDBank-ը Կապանում և հարակից համայնքներում ուներ բազմաթիվ հաճախորդներ մինչև մասնաճյուղի բացումը, որոնց համար միշտ ցանկալի է եղել այս նորությունը։ Այս մասնաճյուղը մեր համագործակցությունը կդարձնի է՛լ ավելի հուսալի, իսկ հաճախորդների սպասարկումը՝ առավել հարմարավետ», – ասել է Կապանի համայնքապետարանի կրթության, մշակույթի և սպորտի բաժնի գլխավոր մասնագետ Արշամ Սարգսյանը։
IDBank-ի Կապան մասնաճյուղը գործելու է Արամ Մանուկյան փողոց 1/68 հասցեում։ Այս պահին IDBank-ն ունի մասնաճյուղեր Երևանում, Էջմիածնում, Վանաձորում, Գյումրիում, Աբովյանում, Հրազդանում, Արմավիրում, Արտաշատում և Կապանում։
IDBank-ը հիշեցնում է, որ բանկային բոլոր գործարքները կարելի է կատարել նաև առցանց՝ IDBanking.am առցանց հարթակով կամ Idram&IDBank հավելվածով․ վերջինս ունի անհպում QR-վճարումներ ընդունող վաճառակետերի ամենամեծ ցանցը Հայաստանում՝ ավելի քան 23,500 վաճառակետ, որոնցից 10,000-ում առկա է նաև Rocket Line 0% թվային ապառիկով վճարման հնարավորությունը։

21 Май 2025 - 15:29 AMT
IDBank расширяет свое присутствие и с радостью сообщает об открытии нового филиала в городе Капан. Уже в первые дни команда Банка получила множество положительных отзывов от клиентов.
Теперь жители Капана смогут не только совершать онлайн-операции, но и при необходимости получать качественное обслуживание в филиале Банка. Новый филиал, как и все филиалы IDBank-а, оборудован современной техникой и создан с учетом максимального комфорта для клиентов.
По словам Артура Кочаряна, руководителя отдела организации продаж и территориального управления IDBank, для Банка особенно важно обеспечить физическое присутствие в каждом уголке Армении: «Мы прекрасно понимаем, что жители приграничных регионов с энтузиазмом воспринимают такие новости, особенно учитывая, что не всегда есть возможность часто бывать в столице и совершать необходимые транзакции. Именно поэтому мы стремимся быть ближе к каждому клиенту», — отметил он.
«В данный момент у нас есть ряд выгодных предложений: зарплатный пакет IDSalary, акция с 25% возвратом в idcoin при покупке авиабилетов и многое другое. Все эти возможности теперь доступны и в новом филиале в Капане», — добавил Артур Кочарян.
Эту мысль подтверждают и сами жители Капана. Местная жительница Светлана Мовсисян подчеркнула, что подобные инициативы имеют большое значение для региона: «IDBank уже давно зарекомендовал себя как один из лидеров в сфере цифрового банкинга, но физическое присутствие банка не менее важно. Уверена, что новый филиал сделает повседневную жизнь клиентов удобнее и внесёт свой вклад в развитие местной экономики», — отметила Светлана.
Новый филиал IDBank в Капане работает уже месяц, и за это время к банку присоединилось множество новых клиентов, а также вернулись постоянные — теперь они с удовольствием посещают филиал: «Еще до открытия филиала у IDBank было немало клиентов в Капане и соседних общинах, для которых эта новость стала по-настоящему радостной», — отметил Аршам Саргсян, главный специалист отдела образования, культуры и спорта муниципалитета Капана. — «Новый филиал сделает наше сотрудничество еще более надежным, а обслуживание клиентов — максимально удобным».
Филиал «Капан» расположен по адресу ул. Арама Манукян, 1/68. В настоящее время IDBank уже имеет филиалы в Ереване, Эчмиадзине, Ванадзоре, Гюмри, Абовяне, Раздане, Армавире, Арташате и Капане.
Из Банка напоминают, что все банковские операции также можно совершать онлайн с помощью онлайн-платформы IDBanking.am или приложения Idram&IDBank. последний имеет самую большую сеть точек приема бесконтактных QR-платежей в Армении: более 22 500 точек, 10 000 из которых имеют возможность оплаты цифровым кредитом Rocket Line 0%.