Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն աշխատանքային այցով Մադրիդում է։ Քննարկվում է հանրային տրանսպորտի կառավարման լավագույն փորձը, հայտնում է Radar.am-ը։
«Հանդիպել ենք Մադրիդի հասարակական տրանսպորտի տարածաշրջանային համընկերության նախագահ և Մադրիդի համայնքապետարանի բնակարանային, տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների գծով խորհրդական Խոսե Ռոդրիգո Դոմինգեսի հետ:
Մադրիդի Տրանսպորտի Կոնսորցիումը համակարգում է քաղաքի ամբողջ հանրային տրանսպորտը՝ սահմանելով սակագները, երթուղիներն ու ժամանակացույցը
Քննարկում ենք հանրային տրանսպորտի կառավարման լավագույն փորձը` կենտրոնանալով խելացի տեխնոլոգիաների, բջջային հավելվածների և անկանխիկ վճարային համակարգերի ներդրման վրա

Yerevan Mayor Tigran Avinyan is on a working visit to Madrid, where he is examining leading models of public transport management, according to Radar.am.
"We met with José Rodrigo Domínguez, President of the Madrid Regional Public Transport Consortium and Advisor on Housing, Transport, and Infrastructure for the Madrid Municipality.
The Madrid Transport Consortium oversees all public transport in the city, setting fares, routes, and schedules.
We are discussing top practices in public transport governance, with a focus on implementing smart technologies, mobile applications, and cashless payment systems.