Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում տարվա բյուջեի կատարողականի քննարկման ժամանակ հայտարարել է, որ մարդիկ Հայաստանում մոտ 50%-ով ավելի լավ են ապրում, քան 2018-ին, այդ թվում՝ հաշվի առնելով գնաճի ազդեցությունը։
«Սա, իհարկե, չի նշանակում, որ մարդիկ Հայաստանում գոհ են իրենց կյանքից»,- նշել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ըստ Փաշինյանի՝ մարդիկ ուզում են ավելի լավ ապրել, որովհետև տեսնում են, որ այսօրվա Հայաստանում ավելի լավ ապրելը հնարավոր է։
«Սա շատ կարևոր հանգամանք է, բայց համարում ենք, որ այնքան չի լավացել, որ մենք գոհ լինենք այդ լավացման աստիճանից, հետևաբար, մեր խնդիրը գոհունակություն ապահովելն է, որը շատ մասշտաբային խնդիր է»,- ասել է նա։

Prime Minister Nikol Pashinyan stated during the National Assembly's discussion on the annual budget execution that Armenians are living about 50% better than in 2018, even when accounting for inflation.
"This, of course, does not mean that people in Armenia are satisfied with their lives," he noted, as reported by Aysor.am .
According to Pashinyan, people aspire to live better because they see that a higher quality of life is achievable in today's Armenia.
"This is a very important factor, but we believe that the improvement is not sufficient for us to be satisfied with its extent. Therefore, our task is to ensure satisfaction, which is a very large-scale issue," he said.