Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ Արխանգելսկի, Իրկուտսկի և Ռոստովի շրջանների, ինչպես նաև Կրասնոդարի և Ստավրոպոլի երկրամասերի ղեկավարներ Ալեքսանդր Ցիբուլսկիին, Իգոր Կոբզևին, Յուրի Սլյուսարին, Վենիամին Կոնդրատևին և Վլադիմիր Վլադիմիրովին, որոնք ժամանել են Հայաստան՝ մասնակցելու Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 10-րդ հոբելյանական ֆորումին։
Փոխվարչապետը, դիմավորելով հյուրերին, շեշտել է, թե որքան կարևոր է զարգացնել ապակենտրոնացված համագործակցությունը և հույս է հայտնել, որ միջտարածաշրջանային ֆորումի շրջանակում Հայաստանի մարզերի և Ռուսաստանի Դաշնության սուբյեկտների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կունենան կոնկրետ բովանդակություն և կդառնան համատեղ նախագծերի իրականացման հիմք։
Հանդիպման ժամանակ քննարկում են անցկացվել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև առևտրատնտեսական և տուրիզմի ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հնարավոր ուղղությունների շուրջ։

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan hosted the heads of five Russian regions—Alexander Tsybulsky (Arkhangelsk), Igor Kobzev (Irkutsk), Yuri Slyusar (Rostov), Veniamin Kondratyev (Krasnodar), and Vladimir Vladimirov (Stavropol)—who are in Armenia for the 10th Armenian-Russian Interregional Forum.
Welcoming the guests, Grigoryan emphasized the importance of enhancing decentralized cooperation and expressed hope that agreements reached between Armenian provinces and Russian federal subjects during the forum will lead to tangible outcomes and joint project implementation.
The meeting also covered potential avenues for strengthening Armenian-Russian relations in trade, economic development, and tourism.