Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ Արխանգելսկի, Իրկուտսկի և Ռոստովի շրջանների, ինչպես նաև Կրասնոդարի և Ստավրոպոլի երկրամասերի ղեկավարներ Ալեքսանդր Ցիբուլսկիին, Իգոր Կոբզևին, Յուրի Սլյուսարին, Վենիամին Կոնդրատևին և Վլադիմիր Վլադիմիրովին, որոնք ժամանել են Հայաստան՝ մասնակցելու Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 10-րդ հոբելյանական ֆորումին։
Փոխվարչապետը, դիմավորելով հյուրերին, շեշտել է, թե որքան կարևոր է զարգացնել ապակենտրոնացված համագործակցությունը և հույս է հայտնել, որ միջտարածաշրջանային ֆորումի շրջանակում Հայաստանի մարզերի և Ռուսաստանի Դաշնության սուբյեկտների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կունենան կոնկրետ բովանդակություն և կդառնան համատեղ նախագծերի իրականացման հիմք։
Հանդիպման ժամանակ քննարկում են անցկացվել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև առևտրատնտեսական և տուրիզմի ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հնարավոր ուղղությունների շուրջ։

6 Июнь 2025 - 13:31 AMT
Вице-премьер Мгер Григорян принял губернаторов Архангельской, Иркутской и Ростовской областей, а также Краснодарского и Ставропольского краев — Александра Цыбульского, Игоря Кобзева, Юрия Слюсаря, Вениамина Кондратьева и Владимира Владимирова. Делегации прибыли в Армению для участия в 10-м юбилейном Армяно-российском межрегиональном форуме.
Приветствуя гостей, Григорян подчеркнул значимость развития децентрализованного сотрудничества и выразил надежду, что договоренности между субъектами России и регионами Армении в рамках форума получат конкретное содержание и станут основой для реализации совместных проектов.
В ходе встречи обсуждались возможные направления развития армяно-российских торгово-экономических связей и сотрудничества в сфере туризма.