Հունաստանի հայերի միությունը, առաջնորդությամբ Հայ ԱռաքելականԵկեղեցու Հունաստանի հայոց թեմի առաջնորդ, գերաշնորհ Տ.Խորեն եպս.Առաքելյանի և ընկերակցությամբ հայ-հունական բարեկամության խմբի անդամ ՄիսակՀովսեփյանի, հանդիպել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարbՎասիլիս Մարագոսին։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ԵՄ֊Հայաստան հարաբերությաւններին, ՀՀ սահմանային անվտանգության հարցում ԵՄ դերին, ՀՀ քաղաքացիների կողմից ԵՄ երկրներ մուտքի արտոնագրեր ստանալու հարցում առկա խնդիրներին։
Կարծիքներ են փոխանակվել ԵՄ դիտորդական առաքելության դերի,ինչպես նաև ՀՀ քաղաքացիների համար ԵՄ երկրների մուտքի վիզաներիազատականացման շուրջ։
Հանդիպման ավարտին Հունաստանի Հայերի Միության ներկայացուցիչ Տիգրան Ղալումյանի կողմից Վասիլիս Մարագոսին է հանձնվել հատուկ հուշանվեր։

The Union of Armenians of Greece, led by Archbishop Khoren Arakelian of the Armenian Apostolic Diocese of Greece and joined by Greek-Armenian Friendship Group member Misak Hovsepyan, met with Vassilis Maragos, head of the EU Delegation to Armenia.
Discussions focused on Armenia-EU relations, the EU’s role in Armenia’s border security, and current difficulties Armenian citizens face in obtaining visas for EU countries.
The meeting also included an exchange of views on the EU monitoring mission in Armenia and the potential for liberalizing visa requirements for Armenian nationals.
At the close of the meeting, Union representative Tigran Ghalumyan presented Maragos with a commemorative gift.