Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ Air Arabia ավիաընկերությունն որոշում է կայացրել դադարեցնել դեպի Հայաստան, Ադրբեջան, Վրաստան, Իրան և Իրաք ուղղություններով չվերթները՝ մինչև հունիսի 30-ը։ Այս մասին տեղեկացվում է ավիափոխադրողի պաշտոնական կայքում։
Ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ թռիչքների սահմանափակման ժամկետի երկարաձգման որոշումը կայացվել է՝ հաշվի առնելով «ընթացիկ իրավիճակը և օդային տարածքի փակման» հանգամանքները, գրում է Sputnik Արմենիան։
Շարժայով կամ Աբու Դաբիով նշված երկրներ տարանցիկ երթևեկող ուղևորներին չի թույլատրի վայրէջքը մեկնման կետում:
Ավելի վաղ «Ռոսավիացիան» հայտնել էր, որ Air Arabia-ն մինչև հունիսի 30-ը չեղարկել է կանոնավոր չվերթերը դեպի Ռուսաստան:
Ավիաընկերության կանոնավոր չվերթների ժամանակավոր դադարեցման պատճառով այն ուղևորներին, ովքեր տոմս են ձեռք բերել զբոսաշրջային փաթեթների շրջանակում, խորհուրդ է տրվել դիմել այնտեղ, որտեղ կատարվել է տոմսի գնման գործընթացը։

20 Июнь 2025 - 08:15 AMT
В связи с текущей ситуацией на Ближнем Востоке авиакомпания Air Arabia приняла решение приостановить полеты в Армению, Азербайджан, Грузию, Иран и Ирак до 30 июня. Об этом сообщается на официальном сайте перевозчика.
В распространенном заявлении компании говорится, что решение о продлении ограничений связано с «текущей ситуацией и закрытием воздушного пространства», передает «Спутник Армения».
Пассажирам, следующим транзитом через Шарджу или Абу-Даби, не будет разрешено высаживаться в указанных странах.
Ранее «Росавиация» сообщала, что Air Arabia отменила все регулярные рейсы в Россию до 30 июня.
Из-за временной приостановки регулярных рейсов пассажирам, купившим билеты в рамках туристических пакетов, рекомендовано обращаться туда, где производилась покупка.
Израиль и Иран продолжают наносить взаимные удары по несколько раз в день. Тель-Авив обещает продолжать кампанию до полного уничтожения ядерной программы Ирана, тогда как Тегеран угрожает продолжить ракетные обстрелы, пока Израиль не прекратит бомбардировки.