Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ Air Arabia ավիաընկերությունն որոշում է կայացրել դադարեցնել դեպի Հայաստան, Ադրբեջան, Վրաստան, Իրան և Իրաք ուղղություններով չվերթները՝ մինչև հունիսի 30-ը։ Այս մասին տեղեկացվում է ավիափոխադրողի պաշտոնական կայքում։
Ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ թռիչքների սահմանափակման ժամկետի երկարաձգման որոշումը կայացվել է՝ հաշվի առնելով «ընթացիկ իրավիճակը և օդային տարածքի փակման» հանգամանքները, գրում է Sputnik Արմենիան։
Շարժայով կամ Աբու Դաբիով նշված երկրներ տարանցիկ երթևեկող ուղևորներին չի թույլատրի վայրէջքը մեկնման կետում:
Ավելի վաղ «Ռոսավիացիան» հայտնել էր, որ Air Arabia-ն մինչև հունիսի 30-ը չեղարկել է կանոնավոր չվերթերը դեպի Ռուսաստան:
Ավիաընկերության կանոնավոր չվերթների ժամանակավոր դադարեցման պատճառով այն ուղևորներին, ովքեր տոմս են ձեռք բերել զբոսաշրջային փաթեթների շրջանակում, խորհուրդ է տրվել դիմել այնտեղ, որտեղ կատարվել է տոմսի գնման գործընթացը։

Due to the situation in the Middle East, Air Arabia has announced the suspension of its flights to Armenia, Azerbaijan, Georgia, Iran, and Iraq until June 30, according to the airline’s official website.
The company’s statement notes that the decision to extend the suspension was made in light of “the current situation and the closure of airspace,” as reported by Sputnik Armenia.
Passengers transiting through Sharjah or Abu Dhabi will not be allowed to disembark in the mentioned destinations.
Previously, Russia’s Federal Air Transport Agency (Rosaviatsiya) had reported that Air Arabia had canceled all scheduled flights to Russia until June 30.
Passengers who purchased tickets as part of travel packages are advised to contact their place of purchase due to the airline’s temporary halt in regular services.