Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական համաժողովին:
ՀՀ փոխվարչապետը հանդես է եկել որպես խոսնակ «Հայաստան-Ռուսաստան» նիստին, որի ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր։
Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է որպես խոսնակ նաև միջազգային տնտեսական համաժողովի «ԵԱՏՄ իրական հատվածի սիներգիան՝ որպես ժամանակակից մարտահրավերների պատասխան» խորագրով նիստին, որը վերաբերում էր ԵԱՏՄ անդամ պետությունների տնտեսական ինտեգրման հիմնական խնդիրներին և հնարավորություններին:

Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan, currently on a working visit to the Russian Federation, participated in the St. Petersburg International Economic Forum.
Grigoryan served as a speaker at the “Armenia-Russia” session, where participants discussed issues concerning trade and economic relations between the two countries.
He also spoke at another panel titled “The synergy of the EAEU real sector as a response to modern challenges,” which focused on key issues and opportunities for economic integration among member states of the Eurasian Economic Union (EAEU).