IDBank-ը նոր մասնաճյուղ ունի․ բանկային նոր մշակույթը տարածվելու է նաև օրեր առաջ իր դռները բացած Հոմպլեքս Հիպեր մոլում՝ էլ ավելի մոտիկ ու հասանելի դառնալով թե՛ տարածքի բնակիչների, թե՛ առևտրի կենտրոնի այցելուների համար։
Նոր մասնաճյուղը թվով 19-րդն է․ Բանկից վստահեցնում են՝ նորաբաց առևտրի կենտրոնում մասնաճյուղ ունենալն անչափ կարևոր էր։ Հոմպլեքս Հիպեր Մոլում ամեն բան կա տան համար՝ սկսած տեխնիկայից մինչև կահույք, տնտեսական և կենցաղային պարագաներ և շատ ավելին։
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ Բանկի համար սկզբունքային է հնարավորինս մոտ ու հասանելի լինել հաճախորդների համար՝ ներկայություն ապահովելով ամենապահանջված կետերում։ IDBank-ի նոր մասնաճյուղն այստեղ ևս կծառայի որպես ֆինանսական հուսալի գործընկեր։ «Հոմպլեքս Մոլ» մասնաճյուղում առկա են ժամանակակից բոլոր հարմարությունները արագ ու հարմարավետ սպասարկման համար։
Վաճառքների կազմակերպման և տարածքային կառավարման վարչության ղեկավար Արթուր Քոչարյանի խոսքով՝ Հոմպլեքսի այցելուների համար այժմ հասանելի է նաև լիարժեք բանկային սպասարկում՝ հաշիվների բացումից մինչև բիզնես վարկավորում։ Եվ հաճախորդների առավելագույն հարմարավետության համար նախատեսել ենք երկարացված աշխատանքային գրաֆիկ մասնաճյուղի համար՝ «Հոմպլեքս Մոլ» մասնաճյուղը հաճախորդների սպասարկում կիրականացնի ամեն օր՝ երկուշաբթիից կիրակի, ժամը՝ 10։00-22։00։
Հոմպլեքս Մոլի և IDBank-ի նոր մասնաճյուղի հասցեն է՝ գյուղ Պռոշյան, Գ․ Չաուշի խճ․ 1/4, մասնաճյուղն էլ երկու մուտք ունի՝ թե՛ դրսի հատվածից, թե՛ առևտրի կենտրոնի ներսից։
Ի դեպ, Հոմպլեքս Մոլում է նաև Իդրամը՝ QR-վճարումներով․ առևտրի կենտրոնում տեղակայված վաճառակետերում կարելի է վճարել Իդրամով՝ օգտվելով նաև Rocket Line թվային ապառիկից, ստանալով անհրաժեշտ ապրանքը նույն պահին, իսկ վճարումը կատարելով ավելի ուշ՝ հարմար պահի։ Այս պահին Իդրամով վճարել հնարավոր է ավելի քան 25,000 վաճառակետում Հայաստանի ամբողջ տարածքում։

IDBank открыл новый филиал в Homplex Hyper Mall, став ещё ближе и доступнее как для жителей района, так и для посетителей торгового центра.
Новый филиал — девятнадцатый по счёту. В Банке уверены: присутствие в новом торговом центре было крайне важным. В Homplex Hyper Mall есть всё для дома — от техники до мебели, хозяйственных и бытовых товаров и многое другое.
По словам председателя правления IDBank Мгера Абраамяна, для Банка принципиально важно быть как можно ближе и доступнее для клиентов — присутствуя в самых востребованных точках. Новый филиал IDBank здесь также будет служить надёжным финансовым партнёром. В филиале «Homplex Mall» предусмотрены все современные удобства для быстрого и комфортного обслуживания.
По словам Артура Кочаряна, руководителя отдела организации продаж и территориального управления IDBank, теперь для посетителей Homplex доступно и полноценное банковское обслуживание — от открытия счетов до бизнес-кредитования. А для максимального удобства клиентов предусмотрен расширенный график работы: филиал «Homplex Mall» будет обслуживать клиентов ежедневно, с понедельника по воскресенье, с 10:00 до 22:00.
Адрес Homplex Mall и нового филиала IDBank: село Прошян, шоссе Г. Чауша 1/4. Филиал имеет два входа — как с внешней стороны, так и изнутри торгового центра.
Кстати, в Homplex Mall работает и Idram с QR-платежами: в торговых точках центра можно расплачиваться через Idram, а также воспользоваться цифровой рассрочкой Rocket Line — получая нужный товар сразу, а оплачивая позже, в удобное время. В настоящий момент оплата через Idram возможна в более чем 25 000 точках продаж по всей территории Армении.