Կառավարությունը մոտ 1 միլիարդ 849 միլիոն դրամ կուղղի՝ 11 համայնքում 15 սուբվենցիոն ծրագրի համաֆինանսավորման համար։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը կառավարության նիստում ներկայացրել է ՀՀ համայնքների ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրերը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Դրանցից երեքը նախատեսված են Արարատի մարզում, երկուսը՝ Արմավիրի մարզում, մեկը՝ Գեղարքունիքի մարզում, երեքը՝ Լոռու մարզում, չորսը՝ Կոտայքի մարզում, իսկ երկու ծրագիր էլ իրականացվելու է Սյունիքի մարզում։
Խուդաթյանն ընդգծել է, որ տվյալ որոշման ընդունմամբ՝ 2025 թվականի պետական բյուջեից համայնքներին ուղղված սուբվենցիոն ծրագրերի համաֆինանսավորման ընդհանուր ծավալը կկազմի 9 միլիարդ 439 միլիոն դրամ:
Կառավարության նիստը նախագահող Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է, թե մարզերից յուրաքանչյուրին որքան գումար է հատկացվելու ծրագրերի իրականացման նպատակով։
Քանի որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա չի եղել նիստին, Դավիթ Խուդաթյանն անձամբ է մանրամասն ներկայացրել՝ ինչ աշխատանքներ են նախատեսվում իրականացնել սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում։

The Armenian government will allocate approximately 1.849 billion drams to co-finance 15 subsidy programs in 11 communities.
Minister of Territorial Administration and Infrastructure Davit Khudatyan presented the subsidy programs aimed at developing community infrastructure in Armenia during a cabinet meeting, as reported by Panorama.am .
Of these, three projects will be implemented in Ararat Province, two in Armavir Province, one in Gegharkunik Province, three in Lori Province, four in Kotayk Province, and two in Syunik Province.
Khudatyan emphasized that with this decision, the total co-financing allocated from the 2025 state budget for community-targeted subsidy programs will reach 9.439 billion drams.
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan, who chaired the meeting, outlined the specific amounts to be allocated to each region for project implementation.
Since Prime Minister Nikol Pashinyan was absent from the session, Davit Khudatyan personally detailed the scope of the planned works under the subsidy initiatives.