Հայաստանն ու Բուլղարիան փոփոխություն են կատարել միջազգային փոխադրումների համաձայնագրում։ Հայկական կողմից արձանագրությունը ստորագրել է ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Վարդան Կոստանյանը, իսկ բուլղարական կողմից՝ փոխվարչապետ, տրանսպորտի և կապի նախարար Գրոզդան Կարաջովը։
Սոֆիայում կայացած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը պաշտոնական հանդիպումների շարք է ավարտել Բուլղարիայի փոխվարչապետ, տրանսպորտի և կապի նախարար Գրոզդան Կարաջովի հետ երկկողմ հանդիպմամբ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են հայ-բուլղարական հարաբերությունների խորացումը՝ առանձնահատուկ ընդգծելով փոխգործակցության անհրաժեշտությունը տրանսպորտի, ենթակառուցվածքների, կապի, հեռահաղորդակցության և մյուս փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում։ Կողմերը նաև նշել են համագործակցության ընդլայնման նոր հնարավորություններ ու պատրաստակամություն են հայտնել զարգացնել գործակցությունը տարբեր հարթակներում։
Նախարար Հայրապետյանն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալության և կառուցողական քննարկումների համար՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքներին և դրանց արդյունավետությանը։
Հանդիպման ժամանակ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վարդան Կոստանյանը ներկայացրել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային նախագիծը՝ անդրադառնալով նաև տարածաշրջանային նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքային այլ ծրագրերի։

Armenia and Bulgaria have amended their bilateral agreement on international transport. The protocol was signed by Vardan Kostanyan, Armenian Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure, and Grozdan Karajov, Bulgarian Deputy Prime Minister and Minister of Transport and Communications.
During his working visit to Sofia, Armenia’s Minister of High-Tech Industry, Mkhitar Hayrapetyan, concluded a series of official meetings with a bilateral session with Grozdan Karajov.
The two sides emphasized the importance of strengthening Armenian-Bulgarian relations, particularly in transport, infrastructure, communications, telecommunications, and other areas of mutual interest. They also discussed new opportunities for expanding cooperation and expressed readiness to collaborate on various platforms.
Minister Hayrapetyan thanked his hosts for their hospitality and constructive dialogue, drawing attention to the efficiency of the intergovernmental commission’s work.