Ժամանակավորապես դադարեցվել է Հայաստան բնական գազի մատակարարումը` Վրաստանի տարածքում վթարավերականգնողական աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված, հայտնում է «Գազպրոմ-Արմենիան»։
«Վրաստանի տարածքում՝ «Հյուսիսային Կովկաս— Անդրկովկաս» տարանցիկ մայրուղային գազատարի «Ղազախ— Սագուրամո» (DN1000) հատվածում վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու անհրաժեշտությամբ պայմանավորված հուլիսի 24-ին ժամը 07:00-ից մինչև հուլիսի 26-ը ժամը 19:00-ն կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը:
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների անխափան ևհուսալի գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ ներքին պաշարների ևԻԻՀ-ից մատակարարվող բնական գազի լրացուցիչ ծավալների հաշվին»,- հայտնում են ընկերությունից։

Поставка природного газа в Армению временно приостановлена из-за аварийно-восстановительных работ в Грузии. Как сообщает компания «Газпром-Армения», подача прекращена с 07:00 24 июля до 19:00 26 июля.
Причиной приостановки стали необходимые ремонтные работы на участке «Казах — Сагурамо» (DN 1000) транзитного магистрального газопровода «Северный Кавказ — Закавказье», проходящего по территории Грузии.
В компании заверили, что в указанный период потребители в Армении будут обеспечены бесперебойным и надежным газоснабжением без ограничений — за счет внутренних запасов и дополнительных объемов природного газа, поступающих из Исламской Республики Иран.