ՌԴ Ալթայի Հանրապետությունում անցկացվող Բնության և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը նվիրված միջազգային համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը։
ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը լրագրողներին ասել է, որ հանդիպմանը քննարկվել է տնտեսական գործակցությունը և ՀՀ–ում ռուսական ներդրումները, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Կենտրոնացանք առեւտրատնտեսական համագործակցության զարգացման հարցերի վրա», — ասել է Օվերչուկը
Նա նշել է, որ ՌԴ–ին մտահոգում է ՀՀ հետ առևտրաշրջանառության նվազումը, ուստի քննարկվել են քայլերը, որոնք պետք է ձեռնարկել։
Ըստ հայկական կողմի հաղորդագրության՝ հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքին։ Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian Prime Minister Mikhail Mishustin held a meeting during the international forum on nature and environmental protection in the Altai Republic of the Russian Federation.
According to Russian Deputy Prime Minister Alexey Overchuk, the two leaders discussed economic cooperation and Russian investments in Armenia, as reported by RIA Novosti.
"We focused on the development of trade and economic cooperation," Overchuk stated.
He emphasized that Russia is concerned about the declining trade turnover with Armenia, prompting talks on necessary measures to address the issue.
According to an Armenian statement, the meeting also covered the current state of Armenia-Russia relations. The agenda included bilateral cooperation, collaboration within the Eurasian Economic Union (EAEU), and other issues of mutual interest.