ՌԴ Ալթայի Հանրապետությունում անցկացվող Բնության և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը նվիրված միջազգային համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը։
ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը լրագրողներին ասել է, որ հանդիպմանը քննարկվել է տնտեսական գործակցությունը և ՀՀ–ում ռուսական ներդրումները, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Կենտրոնացանք առեւտրատնտեսական համագործակցության զարգացման հարցերի վրա», — ասել է Օվերչուկը
Նա նշել է, որ ՌԴ–ին մտահոգում է ՀՀ հետ առևտրաշրջանառության նվազումը, ուստի քննարկվել են քայլերը, որոնք պետք է ձեռնարկել։
Ըստ հայկական կողմի հաղորդագրության՝ հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքին։ Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

В рамках международного форума, посвященного охране природы и окружающей среды в Республике Алтай, состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с председателем правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.
Как сообщил журналистам вице-премьер РФ Алексей Оверчук, на встрече обсуждалось экономическое сотрудничество и российские инвестиции в Армении, передает «РИА Новости».
«Мы сосредоточились на вопросах развития торгово-экономического сотрудничества», — отметил Оверчук.
Он подчеркнул, что Россию беспокоит снижение товарооборота с Арменией, в связи с чем обсуждались возможные шаги по исправлению ситуации.
Согласно сообщению армянской стороны, в ходе встречи также была обсуждена текущая динамика армяно-российских отношений. Рассмотрены вопросы двустороннего взаимодействия, сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза, а также другие темы, представляющие взаимный интерес.